Igokea – Republika Srpska

1.MLRS: Pobjeda u Zvorniku

Košarkaši Student-Igokee stigli su do nove pobjede u Prvoj Ligi Republike Srpske. Sinoć je naša ekipa slavila u Zvorniku protiv Drine-Princip rezultatom 88:81. Mladi tim Igokee sada je na omjeru od četiri pobjede i samo jednim porazom.

Odlično otvaranje utakmice i prednost 19:4 za Student-Igokeu, domaći uspijevaju do kraja prve četvrtine da smanje na minus šest (24:18). Dobrom igrom u drugoj četvrtini povećavamo prednost na  “plus šesnaest” (52:36). Nešto lošije izdanje u nastavku, a domaći u  33. minutu uspijevaju doći do preokreta i četiri poena prednosti (78:74), a serijom 7-0, smirenošću  i dobrim odlukama u ključnim momentima utakmice ekipa Student-Igokee uspijeva doći do nove pobjede (88:81).

Janković je bio najefikasniji u našem timu sa 25 poena uz 7 skokova i 6 asistencija, Ilić je upisao dabl-dabl učinak sa 18 poena i 17 skokova, Živković je postigao 12 poena a Nikolić poen manje. Kod domaćih Gavrić je postigao 22, Kolaković 21 a Rajković 15 poena.

U narednom kolu naši košarkaši dočekuju  ekipu Varda HE a utakmica je na rasporedu u subotu od 18 časova u Aleksandrovcu.