Igokea – Republika Srpska

Bosna bolja od Igokee na startu Lige 6

Aktuelni šampioni lige BiH, košarkaši Igokee izgubili su u Sarajevu u prvoj utakmici Lige 6 od ekipe Bosne Royal nakon produžetka 88:84. Regularni dio završio je 71:71.

Bosna Rojal – Igokea 88:84 (20:13, 19:18, 20:29, 12:11, 17:13)

Loše je Igokea otvorila utakmicu, što domaći koriste i na prvu pauzu odlaze sa prednošću 20:13. U drugoj četvrtini smanjujemo na koš zaostatka -28:26, ali Bosna uspjeva doći do “plus osam” na poluvremenu – 39:31. U nastavku Igokea dolazi do svoje igre i preokreće rezultat u svoju korist pred poslednji period – 59:60. Nešto čvršća igra u poslednoj četvrtini i jedne i druge ekipe što rezultira neriješenim rezultatom na kraju 71:71. Produžetak pripada Bosni 17:13 za konačnih 88:84 i iznenađenje u prvom kolu.

Kod Igokee Mićović je postigao 25 poena, Robinson 23 (8sk), Milošević 11 (8sk) a Radivojević 10 poena. Za Bosnu Ikonić je upisao 22 poena, Šturanović 17, Đorđević 13 i Vasiljević 11 poena.

Narednu utakmicu košarkaši Igokee igraju u utorak kada nam od 19 časova  u SD Laktaši gostuje ekipa Sparsa.