Igokea – Republika Srpska

Bosna izjednačila

Košarkaši Igokee sinoć su u Sarajevu izgubili od Bosne u drugoj utakmici finalne serije Lige za Prvaka BiH, rezultatom 76:71, i tako produžili seriju, pa titulu osvojenu prošle godine naš tim neće braniti na domaćem terenu u narednoj utakmici.

KK “Bosna Rojal” – KK “Igokea” 76:71 (18:14, 22:19, 19:20, 17:18)ž

Otvorila je Igokea meč serijom 6-0, i do kraja četvrtine domaći su uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist pa je na kraju prvog perioda rezultat bio 18:14 u korist Bosne. Prvu ozbiljniju prednost 40:30 domaći su ostvarili serijom 8-0, gdje su dvije vezane trojke pogodili Sokolović i Čampara, na šta se nadovezao Rešidović šutem za dva. Na dvanaest sekundi do kraja prvog poluvremena Pašajlić pogađa trojku, za “minus sedam” našeg tima – 40:33.

U trećoj četvrtini Igokea nije uspjela da dođe do prednosti, smanjio je Radivojević poenima sa linije slobodnog bacanja na “minus tri” – 56:53, ali Čampara pogađa trojku pred poslednji period za 59:53 za domaće. Pri zaostatku našeg tima 64:60, poenima Miloševića i Robinsona Igokea je izjednačila rezultat, ali sa pet poena Jošila Bosna dolazi do vodstva što Igokea nije uspjela da vrati do kraja utakmice za konačnih 76:71 za “Studente” i 1:1 u seriji.

Za Igokeu Radivojević je postigao 17 poena, Robinson je postigao 13 uz 6 skokova, a ponovo odličan bio je Milošević sa 10 poena i 12 skokova, dok je Albijanić upisao takođe 10 poena. Kod Bosne, Jošilo je bio najefikasniji sa 17 poena, a Đorđević i Vasiljević postigli su po 12.

Naredna utakmica igra se u subotu u Laktašima, sa početkom u 20:15 časova.