Igokea – Republika Srpska

Dobar otpor protiv Zvezde

Košarkaši Igokee izgubili su sinoć u Beogradu od Crvene Zvezde rezultatom 85:80 u poslednjem meču desetog kola ABA Lige. Igokea koja je u jednom trenutku gubila 15 razlike uspjela je da dođe na jedan posjed zaostatka. Imao je naš tim i nekoliko napada za izjednačenje ali je na kraju ipao trijumfovao domaći tim.

U našem timu odličan je bio Rikić koji je postigao 23 poena u šut 10 od 11 iz igre, i sedam skokova, Li je postigao 13 poena, Ljubičić 12 uz 6 asistencija, a po 10 poena postigli su Radivojević, Šibalić i Milošević. Kod ekipe Zvezde Ročesti  je postigao 20 poena, Dangubić je upisao 12,  Lesor 11 a Feldin 10 poena.

U narednom kolu Igokea dočekuje Megu Bemax.

Dragan Bajić, trener Igokee:

“Bila je ovo dobra utakmica, publika je mogla da uživa. Rekao sam igračima da ako želimo da pobedimo ovako jakog protivnika u gostima, moramo da igramo perfektno u svim segmentima. Međutim, izdvojio bih tri ključna segmenta poraza. To je pre svega ofanzivni skok i taj drugi napad Crvene zvezde iz koga je dala 18 poena. Zatim imali smo 17 izgubljenih lopti. Kada to uradiš i protiv mnogo slabijih protivnika, ne možeš da se nadaš pozitivnom rezultatu. I na to, iz kontranapada smo primili 22 poena. Morali smo da budemo agresivniji, pogotovo u drugoj četvrtini. Primili smo 48 poena za poluvreme. Kasnije smo ipak imali svoju šansu, kada smo uhvatili priključak. Da li smo se tada uplašili pobede ili ne znam šta. Imali smo puno grešaka u kontinuitetu. Crvena zvezda se ponovo odvojila i nismo imali snage da ponovo preokrenemo rezultat. Okrećemo se mečevima koji slede i našem cilju, a to je opstanak u ABA ligi.”

Đorđe Milošević, igrač Igokee:

“Crvena zvezda je zasluženo pobedila. Tokom prvog poluvremena bili smo katastrofalni u odbrani. Primili smo 48 poena, što je nedopustivo. Kasnije smo pokušali koliko toliko da uspostavimo ravnotežu. Uspeli smo u tome, ali smo se dosta odmorili jureći tu razliku. Imali smo priključak krajem treće četvrtine, ali smo nekim glupostima ponovo dozvolili rivalu da se odlepi i tu je bio kraj. Okrećemo se mečevima koji slede. A, to su Mega i Olimpija.”