Igokea – Republika Srpska

Druga pobjeda Igokee

U finalnoj seriji Prvensta BiH naš tim je sinoć pred svojim navijačima trijumfovao protiv Bosne 74:59  i tako poveo sa 2:1 u seriji. Ključna je bila igra u drugom poluvremenu, gdje je Igokea pokazala kvalitet i potpuno zasluženo stigla do nove prednosti u finalu.

KK “Igokea” – KK “Bosna Rojal” 74:59 (16:13, 8:16, 22:12, 28:18)

Stekla je Igokea prednost na kraju prve četvrtine – 16:13, ali uz samo osam postignutih poena u drugom periodu naše ekipe, Bosna uspijeva da preokrene i na poluvrijeme ode sa vodstvom 24:29. Jedino je Milošević postigao trojku u prvom poluvremenu za “Igose”, pa podatak 1/15 šuta za tri poena u potpunosti oslikava rezultat.

Ipak, u drugom poluvremenu sasvim druga priča. Prvo poenima Pešakovića sa linije penala stižemo do izjednačenja – 34:34  , Šturanović zakucava za 34:36 za Bosnu, a Robinson trojkom donosi prednost Igokei. Serijom 5-0 Igokea vodi 42:38, a sa dva pogođena slobodna bacanja kapitena Radivojevića Igokea ulazi u poslednju četvrtinu sa “plus pet” – 46:41. Sa devet uzastopnih poena počinjemo poslednji period za 55:41, što se na kraju ispostavilo kao ključno za trijumf Igokee u ovom meču. Nije Bosna uspjela da se vrati, pa na kraju Igokea nošena sjajnim Robinsonom sa 23 poena,  dolazi do druge pobjede i 2:1 u seriji.

Uz Amerikanca sjajan je bio i Strahinja Mićović sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 12 skokova. Kod Bosne, jedini dvocifren bio je Delalić sa 14 poena.

Prvu priliku za odbranu titule prvaka BiH Igokea će imati već u utorak u Sarajevu.