Igokea – Republika Srpska

Dvanaesta pobjeda juniora

I ovog vikenda nastavljaju se sjajne partije naših juniora. U dvanaestom kolu Lige Mladih na domaćem parketu savladali smo Turbinu iz Jablanice, konačnim rezultatom 124:53. Naš tim je i dalje na čelu tabele sa maksimalnih 12 pobjeda.

Već nakon pete minute utakmice naš tim ima dvocifrenu prednost – 17:6, a do poluvremena prednost je porasla na +29. I u drugom poluvremenu Igokea nije spuštala ritam, pa smo nošeni velikom energijom, agresivnošću u odbrani, i dobrim odlukama u napadu na kraju trijumfovali 123:54.

Svi naši igrači bili su danas raspoloženi, a najviše su se istakli Janković koji je upisao tripl-dabl sa 12 poena i isto toliko skokova i asistencija. Ilić je imao dabl-dabl sa 32 poena i 10 skokova, a Živkoviću je uz 28 poena falila jedna asistencija za dabl dabl, a upisao je i 6 skokova. Dvocifreni su još bili Radosavljević sa 13 i Čečavac sa 12 poena.

Za goste Špago je postigao 23 poena, Zukić 13, a Omerika 11 poena.

Narednu utakmicu Igokea gostuje u Trebinju kod ekipe Leotara.