Igokea – Republika Srpska

Igokea bolja od Kaknja

Sinoć su u Laktašima košarkaši Igokee pobijedili ekipu Kaknja, rezultatom 96:62 i tako nakon poraza Zrinjskog osamostalili na prvoj poziciji Lige 6 BiH. Bila je ovo šesta vezana pobjeda našeg tima.

Pitanja pobjednika riješeno je već u prvoj četvrtini, kada Igokea sjajnom odbranom dopušta protivniku samo 9 poena, uz odličan napadački ritam gdje postižemo 29 poena na kraju prvog perioda. U drugoj četvrtini prednost je povećana za +27 na poluvremenu – 57:30.

U trećem periodu izjednačena igra 17:17, dok u poslenjoj četvrtini Igokea rutinski završava posao za konačnih 96:62. Kod Igokee Pašajlić je postigao 18 poena, Pešaković 16, Mićovič 13, Milošević 12 a Rikić 10 poena. Za goste Ćurevac je upisao 15 poena, Svilar 13 a Merdanović 10.

Naredni meč Igokea igra  u subotu 15. aprila kada smo gosti ekipi Zrinjskog.