Igokea – Republika Srpska

Igokea bolja od Krke

Košarkaši Igokee došli su do  jedanaeste pobjede ove sezone. U Laktašima bili smo bolji od ekipe Krke iz Novog Mesta rezultatom 85:72. Ekipa Igokee već je obezbijedila opstanak, a trenutno se nalazi na šestoj poziciji iza Cibone koja ima isti broj pobjeda i poraza.

Igokea – Krka 85:72 (25:18, 13:20, 27:10, 20:24)

Igokea je u prvoj četvrtini stigla do dvocifrene prednosti – 25:10, ali su se gosti do kraja poluvremena uspjeli izjednačiti na 38:38. Slijedi sjajna igra “Igosa” u trećoj četvrtini, kada prave seriju 20:0 i ukupno ovaj period dobijaju 27:10, što je bilo i više nego dovoljno za novi trijumf.

Kapiten Radivojević meč je završio sa 17 poena, Robinson je imao 16, a Milošević i Pašajlić po 14 poena. Za goste Luković je postigao 17, Rebec 14 a Kari 13 poena.

Dragan Bajić:

“Sigurno velika pobjeda za nas. Čestitam svojim momcima, večeras su pokazali timski duh i u napadu i u odbrani. Dobro otvaranje utakmice i kontrola tokom čitave prve četvrtine i možda mali pad u organizaciji napada u drugoj četvrtini. U svlačionici smo se dogovorili kako nastaviti dalje, a ekipa je odgovorila na pravi način. Pokazalo se da smo odlično igrali u odbrani, a isto tako i u napadu, dobro smo trčali i napravili smo 20 poena prednosti i na kraju zasluženo pobjedili. Napravili smo veliku stvar šte se tiče rezultata u ABA ligi, ostalo nam je tri kola do kraja, naravno ne predajemo se i pokušaćemo ostvariti što više pobjeda kako bismo spremni dočekali domaće prvenstvo.”

Đorđe Milošević:

“Mislim da smo odlično otvorili utakmicu, imali smo mali pad u drugoj četvrtini, međutim serijom od 20:0 početkom treće četvrtine utakmica je bila odlučena.”