Igokea – Republika Srpska

Igokea ispustila prednost u Zadru

Košarkaši Igokee nisu uspjeli da dvocifrenu prednost stečenu u trećem periodu u Zadru krunišu pobjedom, pa je domaćin ipak trijumfovao 82:76. Bio je ovo četvrti poraz Igokee ove sezone. Igokea je dvocifrenu prednost stekla u 25. minutu (45:55), ali se domaći koševima Krajine vraćaju na pola koša zaostatka, i do kraja uspijevaju doći do pobjede – 82:76.

U našim redovima istakao se Milošević sa 18 poena (6 skokova, 5 asistencija), Radivojević je postigao 16, Glogovac 14 a Šibalić je utakmicu završio sa 12 poena. Kod Zadra istakli su se Božić sa 19 poena, Krajina sa 16, Ivanov 15, i Nouls sa 12 poena.

Igokea je trenutno na omjeru 3 pobjede i 4 poraza a u narednom kolu izabranici Dragana Bajića gostuju ekipi Mornara iz Bara.

Dragan Bajić, trener Igokee:

„Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi. Ono što smo dogovarali u pripremi utakmice na koncu nismo do kraja ispoštovali. U pripremi utakmice sam rekao igračima da moramo ostati strpljivi i smireni kako bi uveli ekipu Zadra u nervozu, a to smo trebali uraditi kod deset razlike za nas. Međutim, tada smo pali u organizaciji napada i izgubili nepotrebno dosta lopti. Zadar se u tim trenucima vratio u utakmicu i puno dobio na samopouzdanju. Iznenadio nas je vanjski šut visokih igrača Zadra koji kroz statistiku iz dosadašnjih utakmica i nije bio na visokom nivou. No, ti su momci večeras pogađali i možda je upravo to presudilo.“

Danilo Šibalić, igrač Igokee:

„Čestitam Zadru na zasluženoj pobjedi. Mi smo svoju šansu imali u trećoj četvrtini no nismo je iskoristili. Oni su odlično odgovorili u završnici utakmice, a mi se nismo najbolje snašli. Svjesni smo da bi nam bodovi puno značili, ali se okrećemo idućim utakmicama i nadam se da ćemo u nastavku sezone pokazati još bolje partije.“