Igokea – Republika Srpska

Igokea izgubila poslije produžetka

Košarkaši Igokee su na premijernoj utakmici ABA Lige za sezonu 2017/18 izgubili u Ljubljani od Petrol Olimpije 95:93 poslije produžetka. Našem timu nije pomogao ni sjajni Vašington koji je meč završio sa 35 poena.

Petrol Olimpija – Igokea 95:93 (21:13, 18:22, 23:18, 21:30, 12:10).

Igokea dobro otvara utakmicu, u uvodnim minutama bilo je 0:6 u korist našeg tima, a do kraja prvog perioda domaći serijom stižu do preokreta za 21:13. Drugi period pripao je Igokei 18:22, a nakon 20 minuta igre Olimpija ima prednost 39:35.

Treći period dobijaju domaći 23:18 a poslednjih deset minuta regularnog dijela Igokea počinje sa dva vezana koša Vašingtona i Miloševića. Olimpija odgovara i dolazi do 73:61. Igosi smanjuju na 79:73, a poslije novih poena Vašingtona zaostatak je bio samo tri poena – 81:78. U zanimljivom finišu Radivojević pogađa za izjednačenje na tri sekunde do kraja i dobrom odbranom Igokee ulazimo u produžetke. Igokea je i produžetak počela sa dva uzastopna poena, ali se do kraja bolje snašla Olimpija, pa tako naš tim nije uspio doći do trijumfa. Na kraju konačnih 95:93 u korist domaćih.

Kod Igokee sjajan je bio Vašington sa 35 poena. Milošević je ostvario dabl-dabl učinak sa 19 poena i 10 skokova. Kod Olimpije, Hrovat i Morgan postigli su po 20 poena, a pratili su ih Betl sa 16, Oliver sa 15 i Špan sa 13 poena.

Igokea već u četvrtak u SD Laktaši dočekuje Budućnost iz Podgorice, a meč je na programu od 20 časova.