Igokea – Republika Srpska

Igokea povela u finalnoj seriji

Košarkaši Igokee sinoć su pred svojim navijačima pobijedili sarajevsku Bosnu Rojal 87:71 i tako poveli 1:0 u finalnoj seriji. Ključna je bila treća četvrtina, kada je naš tim serijom 16:0 riješio pitanje pobjednika i nije dozvolio gostima da se vrate u meč.

KK “Igokea” – KK “Bosna Rojal” 87:71  (17:19, 27:25, 25:7, 18:20)

Izjednačeno je bilo u prvom poluvremenu, na kraju prve četvrtine gosti imaju prednost 17:19, dok je drugi period Igokea dobila 27:25, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa izjednačenim rezultatom 44:44.

Nastavak utakmice u potpunosti je pripao našem timu, gdje sa serijom 16:0 u trećoj četvrtini dolazimo do potpune kontrole meča i pred poslednji period imamo “plus osamnaest” – 69:51. Nije Igokea dopustila opuštanje u četvrtoj četvrtini, iskontrolisao je tim Dragana Bajića retultat i sa konačnih 87:71 Igokea je povela u finalnoj seriji.

Kod Igokee pet igrača imalo je dvocifren učinak. Prednjačio je Robinson sa 19 poena,  Mahkovic je upisao 17, Albijanić 13 (7 sk.), Radivojević 11 (7 as.), a Milošević 10 poena uz 9 skokova. Za Bosnu, Šturanović je postigao 19, a Đorđević 14 poena.

Finalna serija se nastavlja u srijedu 10. maja u Sarajevu.