Igokea – Republika Srpska

Igokea u finalu

Košarkaši Igokee plasirali su se u finale prvenstva BiH pobjedivši u Tuzli ekipu Slobode rezultatom 65:103 i sa 2:0 u seriji  zakazali su finale sa Bosnom Rojal. Igokea je i aktuelni osvajač prvenstva, pa će odbranu titule započeti već u subotu u Sportskoj dvorani u Laktašima.

OKK “Sloboda” – KK “Igokea” 65:103 ( 17:27, 16:23, 20:22, 12:31)

Krenula je Igokea dobro od starta i već na kraju prve četvrtine imali smo prednost 27:17, i do poluvremena povećala prednost na “plus sedamnaest” – 33:50. Izabranici Dragana Bajića su i u nastavku održavali jak ritam, gdje pobjeda i prolazak u finale ni jednog trenutka nisu dolazili u pitanje. Sjajan je bio Milošević sa 21 poenom, 10 skokova i 5 asistencija, a pratili su ga Mićović i Robinson sa po 15 poena, dok su dvocifreni bili još Mahkovic sa 12 i Glogovac sa 10 poena. Kod Slobode Rikalo i Dumić postigli su po 15 poena.