You are here
Home > ABA Liga > Igosi preslišali Sutjesku

Igosi preslišali Sutjesku

Košarkaši Igokee slavili su pred punom dvoranom  u Laktašima u sedmom kolu ABA lige nad Sutjeskom  75:58

( 17:17; 22:11; 21:14; 15:16).

Tokom cijelog susreta  gosti iz Nikšića su pokušavali da uhvate priključak ali su Igosi ostali i dalje nepobjedivi na domaćem terenu u ovoj sezoni.

Iako je borba bila izjednačena u prvoj četvrtini, aleksandrovčani  su  u drugoj brzo napravili dvocifrenu prednost  te  na odmor otisli sa +11 (39:28). I u nastavku domaći tim je vodio glavnu riječ na terenu  pošto je odbrana Igosa bila nepremostiva prepreka za nikšićane, a  Dimić, Radenović i Pešaković punili su koš Sutjeske.

Najefikasniji u našem timu bili sa Pešaković sa 18 poena,  Dimić sa 13, te Radenović sa 12 poena  dok je u gostujućoj ekipi jedini dvocifren bio Spasojević sa 11 poena.

Sa ovom pobjedom izabranici Željka Lukajića ostaju u gornjem dijelu tabele  zajedno sa Crvenom zvezdom, Budućnosti, Olimpijom i Cedevitom, dok će u narednom kolu biti gosti Ciboni (01.11.2015.).

Nikola Pešaković, igrač Igokee:

Opet smo loše otvorili utakmicu, kao i u prethodnih nekoliko kola ali smo u drugoj i trećoj četvrtini digli energiju, pokazali da ova ekipa ipak ima karakter. Na kraju smo zasluženo pobijedili i sada nam ostaje da se okrenemo narednom meču protiv Cibone, da pokušamo da izborimo još jedan brejk i da ostanemo u gornjem dijelu tabele pred nastavak sezone. Ovo je prva sedmica da smo trenirali od ponedeljka do petka, vidi se da se uigravamo i očekujem bolje mečeve u nastavku sezone.

Željko Lukajić, trener Igokee:

Želim da se zahvalim publici, bila je ovo lijepa predstava jer je bila puna dvorana, mnogo mladih ljudi i zahvaljujem im se što su došli u ovako velikom broju. Ono što me može zadovoljiti u utakmici protiv Sutjeske je odbrana,  još uvek imamo dosta grešaka u napadu. Ne selektiramo gdje i šta trebamo napasti, ne koristimo bonuse, želimo da brzo riješimo utakmicu i podignemo rezultat u našu korist. Ne mogu da kažem da kažem da nisu postojale pozicije za šut ali jednostavno ekipa mora da osjeti kada ne ide i kada se lopta mora premjestiti ka košu, da uzmemo neki jeftin poen jer moramo se sami nagraditi i materijalizovati sav trud koji ulažemo u odbrani. Na kraju ovo je za nas izuzetno bitna pobjeda jer je ovo tim koji je u rangu s nama, a protiv takvih timova  ne smijemo tu praviti kiks, a posebno ne na domaćem terenu.

Vukota Pavić, igrač Sutjeske:

Veoma težak poraz za nas posle dobro otvorene utakimce, posebno posle prvih pet – šest minuta nakon kojih smo imali sedam poena prednosti. Posle toga nam se dogodio veliki pad iz kojeg nismo mogli da se vratimo. Oni su imali odlične procente šuta,  a mi nismo mogli da se vratimo čak i nekom agresivnijom odbranom, a domaćinu čestitam na zasluženoj pobjedi.

Dušan Dubljević, trener Sutjeske:

Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi. Mi smo otvorili utakmicu na način na koji smo se dogovorili i stekli zalihu koju smo olako ispustili. U prvoj i drugoj četvrtinu smo dozvolili Igokei da se vrati u utakmicu. Napravili smo dosta grešaka, dosta promašenih otvorenih šuteva, dosta slobodnih bacanja. Neobjašnjivo smo stali i alibija nema za ovako lošu partiju i loše šutersko veče.  Nismo imali napadački raspoloženog igrača tokom cijelog meča. Imali smo dva vezana poraza ali je ovo naša najlošija igra što me sad počinje da brine jer smo ušli u problem igre. Nismo imali dobar angažman, nismo imali energije, imali smo loše izmjene i jednostavno smo propustili priliku da uvedemo utakmicu u egal.