Juniori Igokee gostovali u Beogradu

Juniorska ekipa Igokee je prošle sedmice gostovala u Beogradu kod Crvene Zvezde i Partizana. Za dva dana, ekipa je odigrala tri utakmice i u svakoj ostavila jako dobar utisak. Iako je tempo bio izuzetno naporan, ove utakmice su poslužile kao jako dobra provjera i poređenje sa dvije najbolje ekipe u Srbiji.

Juniorski sastav našeg kluba (momci rođeni 1998.) su prvo odmjerili snage sa ekipom Crvene Zvezde (momci rođeni 1996.) koju vodi trener Slobodan Klipa, a koji su prošle sezone osvojili Juniorsku Evroligu. Zvezda je bila dominantna, posebno u prvom poluvremenu. U nastavku su momci iz Igokee osjetili da mogu da igraju ravnopravno i u drugom poluvremenu pružili mnogo jači otpor i bolju igru. Na kraju je rezultat glasio 94:41 u korist domaćina.

28 45 48 55 56 66 73 79 84 92 96 97 107 115 120 127 131 149

Sledećeg dana u jutarnjim satima je na programu bila još jedna utakmica sa Crvenom Zvezdom (momci rođeni 1998.).
Cijelim tokom utakmice košarkaši Igokee su imali prednost i vodili od 5 do 10 poena prednosti. U poslednja 2 minuta se ušlo u rezultatski egal i Zvezda je sa dvije trojke riješila pitanje pobjednika. Na kraju je bilo 73:69. Obe utakmice sa selekcijama Crvene Zvezde su odigrane u dvoranama Basketland-a u Beogradu.

169 181 195 197 219 223 232 236

Istog dana u popodnevnim satima odigrana je utakmica sa selekcijom Partizana (momci rođeni 1998.) Na igračima Igokee se vidio umor od prethodne dvije utakmice, ali i pored toga je utakmica bila izuzetno interesantna za ljubitelje košarke koji su bili u sali na Zvezdari.
Ovo je bila trening utakmica i rezultat se nije bilježio.

252 254 255 261 266 271 288
304Nakon prijateljskog odmjeravanja snaga sa ekipom Cedevite, koja je 8. januara gostovala u Aleksandrovcu, dvodnevni boravak u Beogradu je iskorišćen za uigravanje ekipe i odmjeravanje snaga sa najboljim ekipama Srbije, ali i Evrope, jer selekcija Crvene Zvezde i ove godine važi za favorita u Juniorskoj Evroligi.

Uprava kluba će nastaviti da stvara uslove za razvoj mladih igrača, koji ce na proljeće biti učesnici turnira u Valjevu(Srbija) i Milanu (Italija).