Igokea – Republika Srpska

JUNIORI NAPRAVILI SENZACIJU: OSVOJILI KUP REPUBLIKE SRPSKE

Košarkaši Student-Igokee osvojili su sinoć Kup Republike Srpske pobjedom poslije produžetka 94:84 nad domaćinom Mladosti iz Mrkonjić Grada. Regularni dio utakmice završio je 72:72. Ništa možda i ne bi bilo čudno da ovaj tim nije sastavljen od juniora, momaka rođenih 1999 i 2000 godine, pojačani Nemanjom Nikolićem(1998) iz prve ekipe. Ovim trijumfom mladi tim Igokee još jednom je pokazao kakav kvalitet i talenat posjeduje sa obzirom na prosjek godina i protivnike koji su mnogo stariji i iskusniji od ove ekipe.

Poslije izjednačene prve četvrtine Mladost u drugom periodu dolazi do dvocifrene prednosti i na poluvrijeme odlazi sa prednošću 39:29.Nije mlade “Igose” služio šut, mnogo promašenih otvorenih šuteva i pad koncentracije u poslednja tri minuta prvog dijela. U nastavku naš tim hvata ritam, treći period dobijamo 24:17. Uslijedila je uzbudljiva završnica, mnogo penala, a na 11 sekundi prije kraja Mladost je imala prednost 72:70. Nakon tajm-auta odlična akcija Student-Igokee poslije koje Janković poentira iz prodora za produžetak. Furioznim startom i serijom 11-0 stigli smo do dvocifrene prednosti u produžetku koju smo održali do kraja.

U našem timu istakli su se Ilić sa 24 poena i 17 skokova, Nikolić je postigao 21 poen dok je Živković upisao 14 poena. Kod domaćih Kočović je postigao 27, Mijović 21 a Knežević 16 poena.

Narednog vikenda očekuje nas polufinalni turnir PKO Banja Luka i Doboj u Laktašima, dok je 27 i 28 januara na programu polufinale juniorske ABA Lige takođe u Laktašima gdje Igokea dočekuje Megu Bemax.