Igokea – Republika Srpska

Juniori pobijedili Sokolac

Konačno su juniori nagrađeni za trud i rad u prethodnom periodu, pa je tako pobijeđena ekipa Sokoca, trenutno trećeplasirana ekipa na tabeli 1.MLRS. U uzbudljivoj završnici bolje se snašao naš tim, i tako došao do četvrte pobjede u sezoni, rezultatom 78:77.

OKK “Kozara” – KK “Sokolac” 78:77 (15:13, 24:23, 22:23, 17:18)

Igralo se na mali broj poena u prvoj četvrtini, bez većih serija, što na kraju perioda rezultira košem prednosti za domaće – 15:13. Mnogo efikasniji u nastavku bili su i jedni i drugi, naš tim poenima Nikolića stiže do “plus sedam” – 28:21. Gosti serijom 7-0 vraćaju prednost u svoju korist – 33:34. Trojkom Lakića “Igosi” dolaze do 36:34, Pečenica polaganjem izjednačuje, da bi zatim kapiten našeg tima Blesić ubacio novu trojku za “plus tri” na poluvremenu 39:36.

Početkom drugog poluvremena Nikolić trojkom povećava na 42:36. Serijom 11-0 gosti dolaze do prve ozbiljnije prednosti – 52:59. Pred kraj treće četvrtine Ilić je pogodio tri vezane trojke, i ponovo donio prednost Kozari pred odlučujuću četvrtinu. Ilić postiže jedanaesti vezani poen za 63:59. Nadovezao se Čečavac, i sa dva polaganja vodi Kozaru na 69:61. Držali su domaći prednost sve do serije gostiju 7-0, kada smanjuju na 75:73. Jedno slobodno bacanje pogađa Radosavljević, dok za goste poene postižu najprije Pečenica sa linije penala, zatim Okiljević šutem za 2 poena za vodstvo 76:77. Na 25 sekundi prije kraja ponovo je fauliran Radosavljević, koji ovog puta pogađa oba slobodna bacanja – 78:77, i donosi nove bodove mladom timu Igokee.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Nikolić sa 21 poenom, Ilić je upisao 17, a Radosavljević i Čečavac po 10 poena. Kod ekipe Sokoca, Pečenica je postigao 24, Milidrag  17, Đerić 13, a Pilindavić 11 poena.

Naredno kolo juniori igraju u Banjaluci protiv Studenta.