Igokea – Republika Srpska

Juniori u finalu Lige Mladih

Juniori našeg kluba izborili su danas plasman u finale Lige Mladih pobjedom nad Čelikom iz Zenice rezultatom 98:72. Igokea je regularni dio sezone završila na prvoj poziciji bez poraza, a u finalu će se naš tim sastati sa ekipom sarajevskog Koša koja je u prvom polufinalu bila bolja od Sparsa 68:64.

KK “Igokea” – KK “Čelik” 98:72 (29:22, 30:14, 21:14, 18:22)

Prva četvrtina protekla je u nešto sporijem ritmu uz mnogo slobodnih bacanja i naš tim ima “plus sedam” poslije prvih deset minuta, postigli smo 29 poena dok je Čelik ovu četvrtinu završio sa 22 poena. U drugom periodu Igokea pravi seriju 14:0, dolazi do prednosti 41:22 nakon čega je utakmica u potpunosti bila u našoj kontroli. Na poluvremenu bilo je 59:36 za našu ekipu. Drugo poluvrijeme aktuelni juniorski šampioni Republike Srpske rutinski su priveli kraju za konačnih 98:72 i plasman u finale Lige Mladih.

Najbolji u našoj ekipi bili su Ilić sa 27 poena uz 14 skokova, dok je Janković postigao 22 poena uz 16 skokova i 8 asistencija. Dvocifren je bio još Radosavljević sa 18 poena i 9 skokova. Kod Čelika Porča je postigao 27 a pratili su ga Begić sa 19 i Alić sa 11 poena.

Finale je na rasporedu sutra od 14 časova, a utakmicu možete uživo pratiti na YouTube kanalu Košarkaškog Saveza Bosne i Hercegovine.