Igokea – Republika Srpska

Loše izdanje Igokee u Železniku

Košarkaši Igokee upisali su večeras poraz protiv FMP-a u Železniku rezultatom 95:73. Dozvolio je naš tim već u prvom poluvremenu dvocifrenu razliku za domaće pa je FMP na poluvrijeme otišao sa 42:29. Do kraja meča Igokea nije uspjela da se vrati u utakmicu pa su domaći zasluženo stigli do pobjede.

U našoj ekipi 15 poena postigao je Artis, pratio ga je Rikić sa 14, Ljubičić je postigao 11 a Radivojević 10 poena. Kod FMP-a Simanić je bio najefikasniji sa 28 poena, 17 je postigao Nenadić, Lazarević 11 a Odžo 10 poena.

U narednom kolu Igokea dočekuje Zadar. Ova utakmica na rasporedu je u ponedeljak 29. januara od 18 časova.

Dragan Bajić, trener Igokee:

“Kao što sam rekao u najavi, FMP je tim koji igra jaku odbranu, sa kontaktom. Nismo se dobro prilagodili tom sistemu odbrane. Kada god smo igrali sa manje driblinga mi smo imali čistu situaciju. FMP je imao više nego odličan procenat šuta za tri, što ga nije krasilo tokom ove sezone. Pogodili su 14 trojki iz 26 pokušaja, što je dobar uslov da se dobije meč, ne samo protiv nas, već i protiv kvalitetnijih protivnika. Pokušao sam da sugerišem neke stvari u svlačionici, što se videlo u jednom periodu drugog poluvremena. Bili smo bolji u odbrani, iz tranzicije došli do lakih poena i uhvatili neki priključak. Međutim, nismo imali ni dovoljno raspoloženih igrača, niti dovoljno koncentracije i hrabrosti, tako da je poraz bio neminovan. Moramo da napravimo dobru analizu i da pokušamo da iz preostalih kola izvučemo maksimum.”

Vuk Radivojević, igrač Igokee:

“Od početka nismo igrali kako smo se dogovarali. Nije bilo dovoljno energije. Posle toga je usledila nervoza u šutu i svemu. FMP je lako istrčavao kontranapade. Ono što smo se mi dogovarali da radimo, to su oni radili i tu napravili prednost. Trener je pokušao da nas digne u svlačionici, da se povratimo. To je u nekim momentima delovalo dobro kada smo uspevali da priđemo na manju razliku. Ali, onda smo dozvolili par otvorenih šuteva koje je FMP kaznio i odvojio se na nedostižnu prednost. Na kraju, bio je ovo za nas jedan od najtežih poraza ove sezone.”