Igokea – Republika Srpska

“Majstorica” Igokee i Bosne

Košarkaši Igokee nisu uspjeli večeras u Sarajevu da u četvrtoj utakmici finalne serije odbrane titulu prvaka BiH. Bosna je trijumfovala 90:81, i tako izjednačila na 2:2 u seriji, pa će šampion ipak biti odlučen u petoj utakmici u Laktašima, u subotu 20. maja, sa početkom u 20 i 15 časova.

KK “Bosna Rojal” – KK “Igokea” 90:81 (18:24, 23:24, 28:13, 21:20)

Stekla je Igokea u prvoj četvrtini prednost 18:24, Bosna je uspjela da povede u 16. minuti – 31:30, sa pet vezanih poena Radivojevića “Igosi” stižu do “plus četiri” 38:42, a na poluvremenu naš tim ima prednost od sedam poena – 41:48.

U natavku domaći prave seriju 8-0, stižu do prednosti  49:48, Robinson sa linije penala donosi minimalnu prednost Igokei, 49:50. Slijedi devet uzastopnih poena Bosne za 58:50. U poslednju četvrtinu ušlo se sa prednošću Bosne 69:61. Igralo se koš za koš u poslednjem periodu, Mićović je na četiri minuta prije kraja postigao trojku za “minus tri” – 76:73, ali do kraja Igokea nije uspjela da preokrene rezultat, pa Bosna stiže do 2:2 u seriji.

Za Igokeu, Robinson je postigao 22 poena, Radivojević 17 a Milošević 10 poena. Kod Bosne najefikasniji bio je Šturanović sa 27 poena i 11 skokova, a slijedio ga je Ikonić sa 15.