Igokea – Republika Srpska

Mega bolja od Igokee

Košarkaši Igokee upisali su dvanaesti poraz ove sezone u ABA Ligi. U  Sremskoj Mitrovici trijumfovala je ekipa Mega Leksa rezultatom 101:86.

Mega Leks – Igokea 101:86 (25:21, 22:21, 28:19, 26:23)

Pitanje pobjednika riješeno je krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada Mega Leks pravi seriju 12-0 i stiže do vodstva 82:61. Igokea je uspjela da smanji na 92:82 na minut prije kraja, ali su domaći ipak došli do pobjede.

Kod Igokee najefikasniji bio je Robinson sa 16 poena, Radivojević je dodao 15 a Mićović 11. Kod Mege Zagorac je postigao 16, a Mušidi i Kaba po 15 poena.

Naredni meč Igokea igra 22. februara kada nam u goste dolazi Krka iz Novog Mesta.

Dragan Bajić

“Čestitke Mega Leksu na pobedi i želim im mnogo sreće u finišu sezone. Dosta smo se pripemali na agresivnost mege po čitavom terenu. To je donekle dobro izgledalo na početku utakmice, ali posle smo ušli u probleme. Izgubili smo dosta lopti i dozvolili Megi da na poluvreme ode sa pet poena prednosti. Na startu drugog poluvremena smo bili potpuno bez energije, pogotovo kad je faza odbrane u pitanju. Dozvolili smo Megi desetak laganih poena pa su domaćini stekli osetniju prednost. Imali smo mogućnost da priđemo na šest, da dođemo do egala, ali nismo uspeli. Ipak, mi smo cilj za ovu sezonu, a to je opstanak u ligi, ostvarili. Zato kroz utakmice dajem šansu mladim igračima kao što je Talić koji ima samo 18 godina. Ovo su jako dobri mečevi za njegov napredak, grešio jeste, ali kroz greške se uči i on će sigurno napredovati. Okrećemo se Kupu BiH, imamo ambicije da osvojimo pehar.”

Danilo Šibalić

“Čestitao bih ekipi Mega Leksa na zasluženoj pobedi. Ovo je bitan trijumf za njih. Pokušali smo odreagujemo na njihovu agresivnu igru u odbrani, ali nismo uspeli. Izgubili smo previše lopti što je nedopustivo. To im je omogućilo da se rezultatski odlepe u drugom poluvremenu sa par kontranapada i zatim finišarlili sa nekoliko vezanih trojki. Poželeo bih Mega Leksu mnogo sreće u nastavku borbe za opstanak.”