Igokea – Republika Srpska

Mladi “Igosi” bolji od Čelika

U subotu juniori su u Zenici stigli do nove pobjede u Ligi Mladih. Ovog puta bili smo bolji od Čelika rezultatom 72:81. Bila je ovo jedanaesta pobjeda Igokee, iz isto toliko odigranih mečeva. U našem timu već drugu utakmicu odsutan je bio Janković, dok  u sastavu nisu bili ni Blesić, Lakić i Damjanović.

KK “Čelik” – KK “Igokea” 72:81 (16:18, 22:20, 12:24, 22:19)

Poenima Ilića i Živkovića Igokea počinje meč sa “plus sedam” – 1:8, nakon čega i domaći hvataju ritam utakmice i do kraja četvrtine igra se koš za košem, gdje poslije prvih deset minuta Igokea ima prednost 16:18.  Druga četvrtina protekla je u mini serijama i jednih i drugih. Najprije naš tim pravi 7-0, da bi domaći odgovorili sa šest vezanih poena za 28:28 na semaforu. Na dva minuta pred kraj prvog poluvremena Igokea postiže tri vezana koša -30:36, ali poslednjih 30 sekundi domaći rješavaju sa 5-0 za neriješen rezultat na poluvremenu – 38:38.

Nizom 19-3 Igokea u trećoj četvrtini dolazi do potpune kontrole meča što se na kraju ispostavilo kao ključno. Uspjela je Igokea iskontrolisati utakmicu do kraja, i sa 72:81 naša ekipa je i dalje jedina neporažena u juniorskom dijelu Lige Mladih.

Ilić je bio najefikasniji sa 27 poena i 13 skokova a pratili su ga Petković sa 13, i Živković i Vuković sa po 11 poena. Kod Čelika, Begić je postigao 22, Alić 19, Porca 15 a Podojak 10 poena.

U narednom kolu Igokea dočekuje Turbinu iz Jablanice.