Igokea – Republika Srpska

1.MLRS: Nastavljen niz protiv Prijedora; Liga Mladih: Pobjeda u Sarajevu

Proteklog vikenda nastavila se sjajna serija naših juniora. Do četvrte uzastopne pobjede u Prvoj Ligi Republike Srpske stigli smo u Prijedoru, kada smo slavili na istoimenom ekipom rezultatom 65:74. U Ligi Mladih pobijedili smo ekipu Koša iz Sarajeva 60:67. U obe utakmice naši košarkaši kontrolisali su rezultat od prvog do poslednjeg minuta, i još jednom pokazali kvalitet koji posjeduje ova mlada ekipa.

1.MLRS.

KK “Prijedor” – OKK “Kozara” 65:74 (15:22, 11:18, 19:16, 20:18)

Odlično su naši igrači otvorili utakmicu, sa dobrim trčanjem i energijom od početka, pa je na kraju prvog perioda prednost bila na našoj strani 15:22. Istim ritmom nastavili smo i u drugoj četvrtini koju dobijamo sedam razlike i na poluvrijeme odlazimo sa “plus četrnaest” – 26:40. Domaći tim u nastavku staje u zonsku odbranu, usporava igru, što pomalo nije odgovaralo našem timu, pa Prijedor stiže do “minus četiri”, ali ipak agresivnom odbranom, dobrim odlukama u napadu, i sa samo sedam izgubljenih lopti tokom cijelog meča, naši tim do kraja ne dopušta gostima da preokrenu rezultat i završavaju utakmicu sa “plus devet” 65:74.

U našem timu Janković je bio najefikasniji sa 23 poena i osam skokova, slijedili su ga Nikolić sa 15 poena, Ilić sa dabl-dabl učinkom od 13 poena i 12 skokova, i Blesić sa 12 poena. Kod domaćih Bilanović je postigao 21, Blaz 14, a Stakić 13 poena.

Liga Mladih

Do pete pobjede iz isto toliko mečeva Igokea je stigla u nedelju u Sarajevu, kada smo pobijedili ekipu Koša, konačnim rezultatom 60:67.

KK “Koš” – KK “Igokea” 60:67 (21:21, 12:19, 16:20, 11:7)

Poslije neriješenog prvog perioda – 21:21, mladi “Igosi” do poluvremena stižu do “plus sedam” za prednost 40:33, i do sredine treće četvrtine serijom 8-0 Igokea vodi 19 poena razlike -41:60. Slijedi malo opuštanje našeg tima, što domaći koriste, i prave seriju 15:0, i smanjuju na samo četiri poena zaostatka – 56:60. Ipak mirnijom završnicom Igokea dolazi do novog trijumfa – 60:67, petog u ovom takmičenju. Ilić je upisao dabl-dabl sa 21 poenom i 13 skokova, dok je Savić postigao 16 poena kod Igokee. Za domaće Bačvić je postigao 16 poena, a po 10 postigli su Kamenjaš, Islamović i Aladin.

Naredne subote od 17 časova igra se poslednje kolo Prve Lige Republike Srpske, kada u Aleksandrovcu dočekujemo KK “Bratunac”, a u nedelju takođe u S.C. “Nenad Baštinac” u okviru šestog kola Lige Mladih domaćini smo KK “Zvornik Basket” od 15 časova.