Nikolić: Ramljak i Katić X faktor Cedevite

Igokea je u 18. kolu regionalnog šampionata na domaćem parketu izgubila od ekipe Cedevite 75:78. U našem timu istakli su se Marko Luković sa 22 poena, Vuk Radivojević je postigao 14, Sava Lešić 13 a Filip Adamović 11 poena.

“Čestitam Cedeviti na pobjedi i želim im mnogo sreće u nastavku šampionata i u plej ofu. U prvom poluvremenu se u ekipu uvukao grč koji se odrazio više na napad nego na odbranu. Cedevita je dolazila do poena nakon naših izgubljenih lopti i promašenih šuteva za tri poena. U drugom poluvremenu smo se opredijelili na brži ritam. Imali smo u poslednja dva minuta nekoliko otvorenih pozicija koje nismo pogodili. Što se tiče taktike, naša ideja bila je da zatvorimo dva najbolja igrača Krušlina i Kobsa koji su zajedno dali 11 poena. Cedevita je imala dva X faktora, a to je Ramljakov šut za tri poena tri od tri i Katićev šut iz igre šest od šest što možda u završnici napada nismo prepoznali. Zadovoljan sam energijom, malo je nedostajalo”, rekao je trener Igokee Dragan Nikolić.