Igokea – Republika Srpska

Nova pobjeda za juniore

U 14. kolu Lige Mladih naša ekipa je na domaćem parketu savladala ekipu sarajevskog Koša 75:68. Ovom pobjedom naš tim i dalje drži prvu poziciju u juniorskom prvenstvu sa 14 pobjeda iz isto toliko utakmica. Druga je ekipa Sparsa sa pobjedom manje, a treći je upravo Koš sa 11 pobjeda i 3 poraza. Do kraja regularnog dijela ostala su još četiri kola.

KK “Igokea” – KK “Koš” 75:68 (21:15, 13:16, 22:15, 20:12)

Poslije prve četvrtine Igokea ima prednost 21:15, a u četvrtoj minuti drugog perioda stižemo do prve dvocifrene predosti – 29:19. Do kraja prvog poluvremena gosti su uspjeli da smanje razliku, pa je nakon dvadeset minuta igre na semaforu bilo 34:31 za našu ekipu.
Pred kraj treće četvrtine Igokea mini-serijama ponovo stiže do “plus deset” i sa prednošću 56:46 završava ovaj period. Odličan je bio naš tim i u poslednjoj četvrtini, gdje se u potpunosti pokazao kvalitet i iskustvo, i sa konačnih 75:68 Igokea i dalje ostaje nepobjediva.
Sjajan je bio Janković sa novim tripl-dabl učinkom od 19 poena, 16 skokova i 10 asistencija, dok je Ilić upisao dabl-dabl sa 13 poena i 12 skokova. Dvocifren je još bio Čečavac sa 11 poena. Kod ekipe Koša Kamenjaš je postigao 19 poena uz 14 skokova, a Barukčija je dodao 11 poena.
Već sutra Igokea gostuje u Zvorniku ekipi Zvornik Basketa, u četvrtak dočekujemo OKK “Borac” od 18 časova, a u subotu nam dolazi Zrinjski iz Mostara.

Osvojen 14. memorijalni turnir “Radivoj Korać”

Ekipa Igokee učestvovala je na ovogodišnjem memorijalnom turniru “Radivoj Korać”, gdje je u konkurenciji 4 ekipe naš tim osvojio prvo mjesto. Pored Igokee, učestvovali su još KK “Radivoj Korać”, OKK “Borac” i KK “Basket 2000” svi iz Banja Luke. Za najboljeg strijelca turnira proglašen je naš plejmeker Nemanja Nikolić.