Igokea – Republika Srpska

Pobjeda protiv MZT-a za petu poziciju

Košarkaši Igokee su u 24. kolu regionalne ABA lige pobijedili ekipu MZT iz Skoplja rezultatom 67:71. Ovo je bila ukupno dvanaesta pobjeda ove sezone, što je naš tim dovelo na petu poziciju.

MZT – Igokea 67:71 (14:20, 24:20, 13:18, 16:13)

Raspoložen u prvoj četvrtini bio je naš kapiten Radivojević sa 6 poena, gdje ovaj period Igokea dobija 14:20, i u drugoj četvrtini nastavlja da održava prednost. Domaći prave seriju 7-0 i uspijevaju da smanje na samo 2 poena zaostatka do kraja poluvremena 38:40.

Stigao je MZT u trećoj četvrtini i do izjednačenja -48:48, ali poenima Robinsona i Rikića “Igosi” ponovo dolaze u prednost, koju Milošević trojkom povećava na osam poena -48:56. U odlučujućem periodu naš tim sedam minuta nije uspio da postigne koš, gdje nas je šut potpuno stao, što su domaći iskoristili i prešli u vodstvo – 60:58. Mićović je na tri minute prije kraja postigao prve poene u poslednjoj četvrtini za naš tim. Na 33 sekunde prije kraja, Milošević pogađa trojku za “plus 4” Igokee, Drenovac je polaganjem smanjio na “minus 2”, ali je tim Dragana Bajića uspio da sačuva prednost za konačnih 67:71 i petu poziciju na tabeli.

Strahinja Mićović postigao je 20 poena, Milošević je upisao 14, a Robinson 10 poena. Kod MZT-a najefikasniji su bili Drenovac sa 16 i Thames sa 15 poena.

Naredno kolo naši košarkaši putuju ekipi Mornara iz Bara.