Igokea – Republika Srpska

Pobjeda u Mostaru

Igokea - Republika Srpska

U pretposlednjem kolu Lige 6 BiH košarkaši Igokee pobijedili su ekipu Zrinjskog u Mostaru 80:85 i tako stigli do osme pobjede uz samo jedan poraz.

Izuzetno efikasna bila je prva četvrtina u kojoj su se bolje snašli domaći i stigli do prednosti 34:28.  U drugom periodu naš tim ide do “minus četrnaest” -40:26, ali Pešaković pogađa tri trojke pred kraj poluvremena i vraća Igokeu u igru za 52:46 za Zrinjski. Prvo vodstvo od prve četvrtine “Igosi” su imali pri rezultatu 66:67 u drugoj minuti poslednjeg perioda, poenima Miloševiža i Robinsona stigli smo na “plus šest”- 66:72. Zrinjski mini-serijom ponovo stiže do vodstva 78:76, ali nakon dvije vezane trojke Radivojevića i Robinsona dolazimo do četiri poena prednosti 82:78 i održavamo do kraja rezultat u našu korist za konačnih 80:85.

Pet naših igrača imalo je dvocifren učinak. Prednjačio je Robinson sa 18 poena, a pratili su ga Mićović sa 17, Milošević 16, i Pešaković i Radivojević po 11 poena. Kod Zrinjskog, Knežević je postigao 28, Brumit 13 a Šamadan 12 poena.

U poslednjem kolu Igokea u srijedu od 19 časova dočekuje Slobodu iz Tuzle.