Igokea – Republika Srpska

Poraz u Baru

Na poslednjem gostovanju ove sezone u regionalnom takmičenju naš tim izgubio je u Baru od ekipe Mornara rezultatom 83:76. Presudna je bila prva četvrtina koju su domaći dobili 30:13.

Mornar – Igokea 83:76 (30:13, 24:19, 14:22, 15:22)

Serijom trojki u prvoj četvrtini Mornar stiže do dvocifrene prednosti, koja do kraja prvog poluvremena raste na “plus 22” – 54:32. Igokea nije dala odgovor na fantastičan šut ekipe iz Bara.

U trećoj četvrtini maksimalnih 27 poena prednosti za domaće, ali sa 4 trojke Šibalića u trećem periodu Igokea smanjuje na “minus 14”. Do kraja meča “Igosi” su odigrali mnogo korektnije i ublažili poraz na 83:76.

U našem timu najefikasniji bio je Šibalić sa 18 poena , Strahinja Mićović je ubacio 15, dok su još dvocifreni učinak zabilježili Robert Rikić i Draško Albijanić sa po 10 poena.

Za Mornar Voler je postigao 15 poena, Džons 14, Elis 13 a Mijović i Mugoša po 10 poena.

Naredni meč Igokea igra u subotu kada u SD Laktaši dolazi ekipa Partizana.

Dragan Bajić:

„Čestitke Mornaru, nadam se da ćemo se družiti i iduće godine. Ovaj klub zaslužuje da igra u ovako značajnom takmičenju kao što je ABA liga po svim pokazateljima: po uslovima, po divnoj publici koja je večeras navijala bez ijedne ružne riječi.

Jako loše smo otvorili utakmicu, bez energije, bez ijednog kontakta. Ekipa Mornara se razigrala, šuterski je bila raspoložena, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je pogodila deset trojki. Ni kvalitetnije ekipe od nas ne bi bolje prošle u tom prvom poluvremenu. Tražio sam na poluvremenu da u nastavku zaigramo čvršće u odbrani, to smo i uradilii, ali bila je prevelika razlika da preokrenemo rezultat. Ova sezona je za nas bila uspješna u ABA ligi, iznad svih očekivanja.“

Vuk Radivojević:

„Čestitam Mornaru na zasluženoj pobjedi i obezbijeđenom opstanku u ABA ligi. Imali smo dva teška gostovanja i dva veoma duga, naporna putovanja autobusom do Skoplja i Bara. Umor je ostavio traga, slabo smo ušli u meč, bili smo umrtvljeni, bez energije. Trener nas je probudio na poluvremenu, uspjeli smo da skupimo snagu i da pružimo dobar otpor Mornaru makar jedno poluvrijeme. Vratili smo se u igru, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu.“