Rajnhart promašio za pobjedu. Igokea bez trijumfa u Zagrebu

Igokea večeras nije uspjela savladati Cibonu u Zagrebu u 20. kolu regionalne ABA Lige. I pored 17 poena zaostatka 58:41 , tim Dragana Bajića se vratio u meč, i na pet minuta do kraja poveo 76:78. U finišu meča Igokea je imala 80:86, ali je tri napada u nizu upropastio Domnik Artis. Cibona polako dolazi do izjednačenja, a nakon što je jedno slobodno bacanje pogodio Ratkovica i do vođstva 87:86. Za posljednji napad Igokee ostalo je 13 sekundi. Odgovornost je preuzeo Rajnhart, Amerikanac je uspio iz kontakta da šutira za tri poena, ali je promašio.

U našem timu najefikasniji bio je Rajnhart sa 17 poena, Jevtović je upisao 17 a Rikić 14. Kod Cibone prednjačio je Žorić sa 19 poena, dok je Uljarević postigao 14.

Slijedi pauza u regionalnoj ligi zbog kup utakmica, a naredni meč ABA Lige Igokea igra 5. marta kada nam u goste dolazi Crvena Zvezda mts.

Dragan Bajić, trener Igokee:

“Čestitke Ciboni na pobjedi. Utakmica je bila puna oscilacija sa obje strane. Cibona je bila šuterski raspoložena. Prijelomni dio utakmice je bio u drugom poluvremenu kada smo napravili dosta gluposti. Pokušali smo se vratiti i preokrenuli smo utakmicu u našu korist, no nismo imali rješenja za privesti utakmicu kraju. Imali smo i zadnji napad za pobjedu, ali nismo ga iskoristili.”

Marko Ljubičić, igrač Igokee:

”Jako slabo smo ušli u treću četvrtinu. Bili smo u lošem ritmu. U zadnjoj četvrtini odgovorili smo Ciboni, vratili smo se u utakmicu, no manjak koncentracije je donio poraz.”