Igokea – Republika Srpska

Savladana Budućnost u Laktašima

Košarkaši Igokee stigli su sinoć do prve pobjede u novoj sezoni ABA Lige. Naš tim je u Laktašima nakon jedne izuzezno zanimljive utakmice savladao ekipu podgoričke Budućnosti 98:94. Sjajan je bio naš novi igrač Dorel Rajt sa 22 poena. Pored njega, Radivojević je postigao 18, Ljubičić 15, Rikić 13 i Vašington 11 poena. Kod Budućnosti Gordić je postigao 25 poena, a pratio ga je Gipson sa 22.

Igoka – Budućnost 98:94 (28:27, 14:20, 31:29, 25:18)

Igokea poenima Radivojevića dolazi do “plus pet”, gosti smanjuju poenima Gordića i Nikolića – 9:9. Do kraja prvog perioda trojkom Rajta i polaganjem Vašingtona “Igosi” vode 26:22, i na prvu pauzu odlaze sa prednošću 28:27.  U drugom periodu serijom 6:0 Budućnost stiže do 28:34. Serijom Vašingtona od 4 poena, i trojkom Ljubičica na 48 sekundi do kraja prvog  poluvremena Igokea smanjuje na jedan koš zaostatka – 42:44. Na drugoj strani Gibson pogađa troku pa Budućnost vodi na poluvremenu 42:47.

Izuzetno efikasna bila je treća četvrtina gdje je postignuto ukupno 60 poena. Sa 8:0 Igokea u 27. minuti dolazi do vodstva 66:64. Identičnom serijom Budućnost ponovo vodi 69:74. Pred poslednji period gosti imaju prednost 73:76. Poenima Jevtovića sa linije penala nakon manjerne lične greške Šehovića Igokea ima minimalnu prednost 80:79. Vodstvo se smjenjivalo a prikucavanjem Rikića domaći stižu do 91:88,  na šta Gordić odgovara trojkom – 91:91. Ponovo pogađa Rikić, Gordić maši trojku, njegov promašaj kupi Rajt i sa dva slobodna bacanja dovodi Igokeu na “plus četiri” – 95:91. Novom Gordićevom trojkom Budućnost smanjuje na 95:94. Vašington pogađa bacanja za 97:94, Ivanović ne pogađa na drugoj strani, pa je sa košem Miloševića Igokea došla do prve pobjede u novoj sezoni – 98:94.

U narednom kolu naši košarkaši gostuju u Zagrebu kod Cedevite.