Igokea – Republika Srpska

Sjajan vikend za juniore

Proteklog vikenda naši juniori ostvarili su dvije pobjede u dvije odigrane utakmice. Prvo smo u subotu na domaćem terenu u okviru Prve Lige RS bili bolji od Hea iz Bileće, rezultatom 57:54, dok je u nedelju takođe u Aleksandrovcu odigran meč drugog kola Lige Mladih gdje smo pobijedili Čelik iz Zenice 106:66.

Utakmica protiv Hea odigrana je na mali broj poena, sjajna prva četvrtina, uz dobro trčanje našeg tima i odrađene zadatke prije svega u odbrani doveli su nas do prednosti 17:7 na kraju prvog perioda. Do kraja poluvremena gosti iz Bileće uspjeli su da smanje na „minus pet“ – 32:27. U nastavku dosta izjednačena igra, šut za tri poena nije služio ni jedne ni druge, pa ovaj period oba tima postižu po 15 poena, za 47:42. Još čvršće se igralo u odlučujućoj četvrtini, naš tim je odigrao strpljivo, i na kraju stigao zasluženo do novog podviga u seniorskoj konkurenciji. Najefikasniji bio je Nikolić sa 18 poena (6sk, 4as), Janković je postigao 10 (14sk), kao i Ilić uz 12 skokova. Za Heo, jedini dvocifren bio je Fimić sa 15 poena.

Što se tiče utakmice protiv Čelika, iz velikog umora i iscrpljujuće utakmice noć prije, prvo poluvrijeme Igokea nije odigrala prema očekivanju, dopustili smo gostima otvorene šuteve, i napravili mnogo ličnih grešaka što rezultat 47:43 u našu korist i oslikava. Igrači sa klupe koji nisu imali zapažene minute noć prije u Prvoj ligi nisu ispunili zadatke koji su postavljeni ispred njih. Ipak, u nastavku furiozna igra Igokee, sjajna odbrana,  i postignutih 27 poena i trećoj, i 32 poena u četvrtoj četvrtini, te samo 23 primljena za drugo poluvrijeme vode nas do druge pobjede u Ligi Mladih – 106:66. Ilić je postigao 23 poena (9sk, 4as,6bl), Lakić 15 poena, Vuković 14, Janković 12 (13sk, 7as), Cvetić 11 (6as), i Radosavljević 10 (7sk). Kod Čelika, najefikasniji bili su Begić sa 19, Porca sa 15 i Alić sa 13 poena.

Narednog vikenda naš tim gostuje dvije utakmice, u Ligi Mladih u Jablanici kod KK“Turbina“, dok u 1.MLRS. idemo u Teslić.