Igokea – Republika Srpska

Sjajna serija juniora, po tri vezane pobjede u 1.MLRS i Ligi Mladih

Juniori Igokee sinoć su stigli do treće uzastopne pobjede u Prvoj Ligi Republike Srpske. Poslije domaće pobjede protiv Hea, prvo je u srijedu pobijeđena ekipa Varde iz Višegrada – 75:69, da bi odmah sinoć naši igrači odigrali novi meč u Tesliću protiv istoimene ekipe i potpuno zasluženo odnijeli bodove kući i trijumfovali rezultatom 62:85. Sve to nadovezalo se na fantastične utakmice u Ligi Mladih BiH, gdje smo takođe stigli do treće uzastopne pobjede iz isto toliko mečeva kada smo prošle subote pobijedili Turbinu u Jablanici 75:93.

1.MLRS

OKK “Kozara” – KK “Varda HE” 75:69 (29:28, 8:15, 24:13, 14:13)

Da svaka pobjeda nije slučajna, i da aktuelni juniorski šampioni RS naporno rade i iz utakmice u utakmicu sve više napreduju pokazao je susret sa Vardom. Gosti su u Aleksandrovac stigli u dobrom ritmu i sa pet vezanih pobjeda. Otvorena utakmica na početku, uz mnogo poena i jednih i drugih za prednost našeg tima 29:28 poslije prvog perioda. U nastavku se igralo čvršće i organizovanije, šut nije služio ni jedne ni druge, a Varda pred kraj prvog poluvremena pravi seriju 9-0 i uspijeva da na veliku pauzu ode sa prednošču 37:43. Slijedi fanstastično poluvrijeme Kozare, sjajno odrađeni defanzivni zadaci, dobre selekcije šuta i serija 12-0, za preokret i vodstvo pred poslednju četvrtinu 61:54. Utakmicu smo do kraja uspjeli da iskontrolišemo, i sa samo četiri izgubljene lopte u drugom poluvremenu Kozara je stigla do pobjede – 75:69. Nikolić je postigao 19 poena, Ilić i Janković po 13, dok je Čečavac upisao dabl-dabl sa 10 poena i skokova. Kod Varde Sudžum je bio najbolji sa 24 poena, dok je Stanimirović postigao 20.

KK “Teslić” – OKK “Kozara” 62:85 (12:17, 20:22, 16:24, 14:22)

Bez dana pauze otputovali smo poslednjoplasiranoj ekipi Teslića. Željni dokazivanja i novih uspjeha odlično smo otvorili utakmicu, nakon 5 minuta prednost 3:11 u našu korist, i do kraja četvrtine domaći uspjevaju da smanje na “minus 5” – 12:17. Sa nešto sporijim tempom igrao je naš tim u drugoj četvrtini, ali smo i nju dobili sa košem prenosti, i sa “plus sedam” – 32:39 odlazimo na poluvrijeme. U nastavku nadmoć u skoku (20:43 u našu korist), i odličan izbor i realizacija šuta, vodili su nas do prednosti u obe preostale četvrtine, i za konačnih 62:85 i veliku motivaciju i samopouzdanje pred poslednja dva meča 1.MLRS gdje još gostujemo u Prijedoru i dočekujemo Bratunac. Službena statistika koja je loše vođena nije se slagala sa zvaničnim zapisnikom, tako da prema zapisniku nas tim su predvodili Ilić sa dabl-dabl učinkom od 24 poena i 10 skokova, slijedili su ga Nikolić sa 18  poena te Čečavac sa još jednom dobrom partijom sa 16 poena. Za Teslić Dragonjić je postigao 19, Graček 18 a Joldić 12 poena.

Liga Mladih

KK “Turbina” – KK “Igokea” 75:93 (19:24, 20:27, 18:20, 18:22)

Proteklog vikenda u okviru trećeg kola bili smo gosti KK “Turbina” iz Jablanice. Bez većih problema, Igokea je ostvarila prednost u svim četvrtinama, i ni u jednom trenutku pobjednu i ulogu favorita nije dovela u pitanje, i sa 75:93 stigla do trećeg trijumfa u ovom takmičenju. Pošto zbog određenih problema službena statistika nije bila potpuno tačna, prema zapisniku Ilić je ostvario prvi triple duble 35 poena 17 skokova 11 asistencija, a slijedili su ga  Čečavac i Savić sa po 12 poena i Radosavljević sa 10.  Kod Turbine, Zukić je postigao 33, Krečinić 12 a Spago 11.