Igokea – Republika Srpska

Trijumfalno u Mostaru

Juniori su i u ovom kolu nastavili sa sjajnim partijama u Ligi Mladih BiH, pa su tako nedelju u Mostaru savladali ekipu Zrinjskog 61:95, i nastavili seriju sa osam uzastopnih pobjeda u ovom takmičenju.

HKK “Zrinjski” – KK “Igokea” 61:95 (14:16, 11:27, 16:34, 20:18)

Jedina neizvjesna bila je prva četvrtina,  rezultat se smjenjivao do poslednje minute, kada poenima Jankovića a zatim Blesića naš tim odlazi na prvu pauzu sa “plus dva” – 14:16. U drugoj četvrtini Igokea dolazi do svoje igre, i prvo serijom 7-0 dolazimo do prednosti – 20:33,  a pred kraj prvog poluvremena takođe serijom 7-0 povećavamo na “plus osamnaest” – 25:43. Jedna sjajna četvrtina u nastavku, uz postignuta 34 poena u ovom periodu, agresivnu odbranu i dobro trčanje, Igokea stiče prednost  41-77 i još jednom potvrđuje ulogu favorita. Do kraja utakmice mladi “Igosi” su u potpunosti iskontrolisali rezultat i na kraju zasluženo slavili 61:95.

Najraspoloženiji u našoj ekipi bili su Ilić sa 24 poena i 8 skokova, Janković sa 14 poena i 7 skokova i Vuković i Blesić sa po 11 poena. Kod Zrinjskog,  Krtalić je postigao 18, Marić i Pajić po 12, a Zlomislić 10 poena.

Ovom pobjedom Igokea je i dalje na čelu Lige Mladih, gdje sa osam pobjeda iz isto toliko utakmica dijelimo prvu poziciju sa ekipom Sparsa. Narednog vikenda upravo nas u Aleksandrovcu očekuje duel ove dvije ekipe.