//Zrinjski poveo u seriji

Zrinjski poveo u seriji

Košarkaši Igokee sinoć su u Mostaru izgubili od domaćina Zrinjskog 73:67 u prvom meču serije za prvaka BiH. Igokea je dobro otvorila utakmicu, stekla sedam poena prednosti u prvom periodu, domaći su se vratili, uspjeli da povedu 25:20. Do poluvremena tim Žarka Milakovića ponovo dolazi do prednosti i na odmor odlazi sa “plus tri” – 36:39. Poveli su “Igosi” 36:44 u drugom poluvremenu, i nisu realizovali napad za dvocifrenu prednost, da bi do kraja treće četvrtine ponovo ušli u egal utakmicu – 55:55.

Prednost se smjenjivala u poslednjoj četvrtini, domaći su stigli do prednosti 65:61, Artis je pogodio za 65:63, promašio je dodatno slobodno bacanje, da bi nakon Rikićeve izgubljene lopte pri rezultatu 69:65 Mari pogodio trojku. Nije uspjela Igokea da prelomi ovaj rezultat, te je na kraju Zrinjski trijumfovao 73:67 i poveo sa 1:0 u seriji.

Kod Igokee Rikić i Artis postigli su po 14 poena, dok su Glogovac i Gajić upisali po 10. Kod Zrinjskog Ramljak je postigoa 19, Igrutinović 14 a Smajlagić 11 poena.

Finalna serija nastavlja se u srijedu od 18 časova u Laktašima.