Košarkaši Igokee savladali su Zadar rezultatom 71:56  (19:13, 18:19, 15:9, 19:15) u okviru 14. kola regionalne ABA lige.

Igosi su ostvarili i petu pobjedu u ligi, i sada su na 10. poziciji na tabeli. S druge strane, hrvatska ekipa je doživjela osmi poraz, i trenutno su osmi klub na ligaškoj tabeli.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dragović sa 14 poena, kojima je dodao i četiri skoka i jednu asistenciju. Džons je ubacio 11 a Živanović 10 poena.

U timu Zadra bolji od ostalih bio je Ivanov, koji je, kao i Dragović, imao učinak od 14 poena, četiri skoka i jedne asistencije. Po devet poena postigli su Kraljević i Bošnjak, dok je osam dodao Sobin

U preostalim mečevima 14. kola Cedevita je na svom parketu savladala Krku rezultatom 100:75, dok je Partizan bio bolji od Solnova sa 62:55. Večeras je do pobjede došla i Cobona, savladavši u gostima Union Olimpiju sa 77:74.

Željko Lukajić:

Prvo želim da čestitam igračima na pobjedi, sigurno da prije utakmice niko nije očekivao da ćemo ovako ubjedljivo da pobjedimo, s obzirom na igru i rezultate koje je zadar imao u prethodne četiri utakmice gde je ostvario velike pobjede. Sigurno da smo se plašili njihove igre i decidno smo postavili neke zadatke pred tim kojih smo se morali striktno držati. Uspjeli smo da ih ispunimo, tim Zadra zaustavili smo ispod 60 poena i to je bio jedini put da mi dođemo do pobede s obzirom na izvanredne šutere koje oni imaju u ekipi. Ako se samo sjetimo da je Bošnjak protiv Cedevite šutirao trojke 7/6, da je Florens protiv Metalca šutirao 12/8, ako znate da  imaju Širka i Šanga koje ni sekunde ne smijete ostaviti slobodne, onda je jasno da smo napravili dobar posao. Uspjeli smo da riješimo te probleme. Znali smo da imaju dubinu preko Sobina i Ivanova ali smo se žrtvovali, imali su i centri po četiri faula, dosta smo kombinovali, bili čvrsti i došli do značajne pobede.

Đorđe Drenovac:

Odigrali smo sigurno jednu dobru utakmicu, prije svega u odbrani, zaustavili smo njihovog najboljeg igrača Florensa koji je u prošlom kolu bio sjajan. Zaustavili smo njihovu tranziciju. Imali smo dobar šut za tri poena, iako je u nekim trenutcima dolazilo do padova mislim da smo kontrolisali cijelu utakmicu i zasluženo slavili.

Ante Nazor:

Čestitao bih Igokei na zasluženoj pobjedi, mi nismo pokazali veću želju od njih da zabilježimo pobjedu. U prvom poluvremenu su imali osam ofanzinih skokova više, osam pogođenih trica. Jednostavno dozvolili smo protivniku da se razigra i oni su u drugom poluvremenu nastavili u istom ritmu. Mi nismo uspjeli nametnuti svoj ritam i zasluženo smo izgubili. Igrači su ušli mekano u utakmicu misleći da će se utakmica dobiti sama od sebe. Jednostavno, pristup nije bio dobar i moramo raditi da to popravimo.

Henrik Širko:

Želio bih čestitati Igokei na pobjedi, danas su bili bolji od nas i želim im svu sreću u nastavku prvenstva. Mi nismo bili pravi, posebno ja. Desila se takva utakmica i mi ćemo to pokušati ispraviti radom. Dobro smo ušli u utakmicu, kasnije smo stali. Želeli smo ovu pobjedu, ali je nismo uspjeli ostvariti.