KK Igokea – KK Budućnost VOLI 62:70

(8:18, 21:20, 18:16, 15:16)

Košarkaši Igokee upisali su i drugi poraz u ABA ligi ove sezone, ovog puta na domaćem terenu u Laktašima pred oko više od 1000 gledalaca, trijumfovala je ekipa Budućnosti iz Podgorice.

Gosti iz Podgorice su uspjeli na kraju savladati indisponirane domaće košarkaše, koji su imali jako loš procenat šuta iz igre.

Posebno se to odnosi na prvu četvrtinu, kada  su ubacili samo osam poena, a nakon prve dionice Budućnost je vodila 18:8. U drugih 10 minuta Igokea se budi, uspostavlja terensku ravnotežu, ali Budućnost je na poluvremenu i dalje imala solidnu prednost (38:29),

U trećoj četvrtini igre domaći košarkaši dolaze na četiri poena zaostatka, ali se crnogorski sastav opet u finišu vratio na sedam razlike. Treća četvrtina okončana je rezultatom 54:47 u korist Crnogoraca.

Posljednja četvrtina nije  donijela uzbuđenje niti preokret Igokee, a Budućnost je mirnom igrom uspjela meč privesti kraju i upisati drugu pobjedu, dok je Igokei ovo drugi poraz nakon što su na startu lige poraženi od Zadra.

Subotić je sa 19 poena predvodio Podgoričane, dok je Bunić bio daleko najefikasniji domaći igrač sa 20 poena. Drenovac je dodao 12.

Igokea:

Jeremić 5, Šćekić, Jorović 2, Knežević 2, Milošević 3, Čakarević 9, Radukić, Drenovac 12, Bunić 20, Zlovarić, Džons 8, Dragović 1.

Budućnost VOLI:

Kuk 6, Šehović 6, Dašić 6, Planinić 5, Subotić 19, Šihi 4, Vitkovac 5, Baćović, Popović 3, Rejnolds 12, Ćapin 2, Rikić 2.

Vladimir Jovanović, trener Igokee

Nije čudo izgubiti od Budućnosti jer je to tim za evroligu, u pojedinim trenutcima utakmice, ne bih rekao da kod nas nije postojala želja što pokazuje broj skokova, broj asitencija, broj izgubljenih lopti koji je bio izjednačen. Podlegli smo pritisku što pokazuju procenti šuta za tri poena i čini mi se da se igrači još nisu navikli jedni na druge.

Radi se o ekipi koja sastavljena od mladih igrača, imamo dosta igrača koji su pravili pauze i pokušavaju da se vrate. Čeka nas jedna naporna sezona i čvrsto stojim iza toga da radom možemo biti bolji. Energetski i željom smo pružili otpor, da smo bili skoncentrisaniji bilo bi bolje. Osam igrača su dijelili 185 minuta, Knežević i Milošević su igrali svega petnaest minuta i u takvoj situaciji nije lako kokntrolisati odbranu. Ja verujem u rad i to je sigurno garant na duži period.

Marko Šćekić i Jorović su igrači koji imaju mnogo iskustva. Sćekić je došao dosta kasno što je za igrača njegovog iskustva i godina velika šteta. On je na početku pružao bolje partie, sada se već osjeti umor i pad, ali on još uvjek ne uspjeva da se vrati. Da li ćemo da radimo na pojačanjima ne znam, a iskreno bih želio da Šćekić bude prepoznatljiv i on nam je bitan za hemiju u ekipi jer se radi o igraču sa velikim ljudskim kvalitetima.

Mi moramo da zbijemo redove, nismo mi ni protiv Budućnosti išli sa bijelom zastavom, mislim da prije svega Zadar nismo dobro odigrali, ovdje smo nešto bolje spremni ali nam se nije dalo. Nadam se da ćemo nastaviti sa razvojem što se tiče grupne psihologije i da ćemo i u Mađarskoj, a kasnije i ovdje pružati prije svega bolje partije, i iz takvih partija samo možemo praviti bolji rezultat.

Branko Jorović, igrač Igokee

Imali smo neke šanse da utakmicu prebacimo na našu stranu, nismo ih iskoristili, a oni su pokazali da su iskusniji. Čestitam igračima Budućnosti na pobjedi. Nama ostaje da se pripremamo, da dižemo formu kako pojedinaca tako i  tima te da se vratimo rezultatski. Ima dosta prostora da napredujemo, mislim da možemo bolje i potrebna nam je jedna dobra utakmica da se vratimo na pobjednički kolosijek i da zaigramo onakvu košarku kakvu možemo.

Igor Jovović, trener ekipe Budućnosti

Velike čestitke na pobjedi, zaslužili smo,odigrali kvalitetnu kolektivnu odbranu, sa dosta pritiska na loptu što nas je vodilo do pobjede. Svi su se žrtvovali za tim i milslim da ta hemija koju gradimo polako dolazi do izražaja. Planinić je igrao sa povređenim leđima, sa ograničenim kretanjem, ali i to govori dovoljno.Ne postoji nijedan tim kojeg je lako pobjediti.

Suad Šehović, igrač Budućnosti

Važna pobjeda za nas, vodili smo od samog početka, igrali smo pametno i organizovano te smo na kraju smo zasluženo slavili. Igokea će sigurno namučiti svakog ko dođe u Laktaše. Mi smo se dosta spremali za njih,osujetili njihove napade i zasluženo došli do pobjede.