Naši košarkaši su u meču dvadesetog kola ABA Lige poraženi od ekipe Cedevite rezultatom 89:78. Domaći su sredinom treće četvrtine serijom trojki preokrenuli rezultat i ipak zadržali bodove u Zagrebu.

Cedevita – Igokea 89:78 (21:24, 16:20, 30:19, 22:15)

Odlično je Igokea otvorila utakmicu i stvorila prednost nakon prve četvrtine -21:24. Do kraja poluvremena šut je bio na našoj strani, osam pogođenih trojki, i loša odbrana Cedevite vodili su naš tim do prednosti na drugoj pauzi -37:44. U nastavku Igokea stiže do maksimalnih +12, ali nešto konkretnija igra Cedevite i sa šest pogođenih trojki u trećoj četvrtini donose im prednost pred poslednji period – 67:63. Do kraja Igokea nije uspjela da pogodi otvorene šuteve za tri poena, i da iskontroliše defanzivni skok za jedanaesti poraz ove sezone.

Najefikasniji u našem timu bili su Robinson sa 14 poena (8as). Šibalić i Mićović dodali su po 12, a Milošević 10 poena. Za Cedevitu Džejms je upisao 19, Bilan 15, Krušlin 13 a Žganec 11 poena.

Narednu utakmicu košarkaši Igokee dočekuju Zadar u nedelju od 12 časova u SD Laktaši.