#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

DRAMA U PODGORICI

Drama u Podgorici je pripala Studentskom centru. Domaćin je nakon uzbudljive završnice savladao Igokeu 93:90.

kipe su odigrale veoma dobar meč u kojem je najveća prednost tokom meča iznosila šest poena i imao ju je domaći tim na poluvremenu. Studentski centar je uveo meč u ritam koji njemu odgovara a Igokea je uspjela da u trećoj četvrtini pređe u vođstvo ali svojim greškama nije slomila rivala.

Sjajni Starks je sve svoje poene postigao u drugom dijelu ali njegova dobra partija nije krunisana pobjedom.

Pri rezultatu 91:88 na 26 sekundi do kraja Flečer Megi napravio korake. Igokea je zatim smanjio na 91:90 polaganjem Markela Starksa, da bi potom domaći potrošili osam sekundi prije nego što je fauliran Megi. Amerikanac je pogodio oba bacanja a Igokea je pokušala da dođe do produžetka pokušajem Antabija Voler koji je promašio.

Kenan Kamenjaš je bio najbolji u domaćem timu sa 26 poena i devet skokova (indeks 34). Za reprezentativca BiH ovo je najbolji učinak u karijeri .Džastin Edvards je ubacio 20, a Megi 17 koševa. Njih trojica su nadomjestili odsustvo Kajla Vinjalesa.

Kod gostiju su najefikasniji bili spominjani Starks sa 20 i Aleksa Radanov sa 17.