Košarkaši Igokee poraženi su od Hapoel Jerusalima u 4. kolu FIBA Lige šampiona rezultatom 84-68.

Igokea nije uspjela ostvari drugu pobjedu protiv istog protivnika u samo dva dana pa su nakon ovog kola večerašnji rivali izjednačeni sa po dvije pobjede i dva poraza.

Nominalni gosti su bolje otvorili meč, otišli na 10-6, da bi se Aleksandrovčani vratili serijom od 7-0. Hapoel je mnogo bolje šutao nego u utakmici prije dva dana, pa su u prvih 20 minuta pogodili osam trojki. Ipak na veliki odmor se otišli sa neriješenim rezultatom 38-38.

U drugom poluvremenu je viđena rezultatska neizvjesnot samo u trećoj dionici. Na krilima raspoloženih Tomasa i Brauna, Hapole dobija ovaj dio igre sa 5 razlike, da bi u posljednjoj dionici pojačali ritam i otišli na dvocifrenu prednosti koju su sačuvali do kraja meča.

Najefikasiniji u Hapoelu je bio Tomas sa 26, Braun je dodao 16, a Blat 13 poena.

U redovima Igokee dvocifreni su bili Atić sa 14, Jošilo 14, a Klemons 12 poena.