Iako se ovakav scenario nije naslućivao nakon 15:2 u prvoj četvrtini, i iako je Zvezda 32 minuta imala mirnu prednost, “Igosi” su od kraja treće četvrtine kreirali furioznu seriju 18:3, preuzeli vođstvo i na kraju slavili veliki trijumf!

Vuk Radivojević je bio igrač odluke u duelu Igokee i Crvene zvezde. Bivši kapiten crveno-belih je u trenucima kada se lomio rezultat nanizao osam uzastopnih poena, dve trojke, od kojih je druga postignuta sa osam i po metara utišala “Pionir”.

U treću dionicu Igokea je izašla iz svlačionice bez  isključenog Miloša Dimića (dvije tehničke greške) i odigrala poluvrijeme sezone!

Zvezda je dobro počela i treću deonicu i povela sa 14 poena razlike (54:41). I dok je Kvinsi Džons zakucavanjima zabavljao malobrojnu publiku, Igokea je strpljivo vrebala šansu iz prikrajka. Iako su ostali bez isključenog Dimića, gosti su predvođeni Ćapinom na kraju treće i početkom poslednje četvrtine napravili seriju od 13:0 i poveli sa 67:63.

Trojkama Jovića i Milera Zvezda je tri i po minuta prije kraja stigla do izjednačenja, ali je još jače odgovorio bivši kapiten crveno-belih Vuk Radivojević. Posle minuta odmora Radivojević je nanizao osam poena, dve trojke, odveo svoj tim na plus 8 i praktično obezbjedio Igokei pobjedu. Nikola Pešaković odgovorio je na Gudurićevu trojku, ispisao na semaforu 79:85 i minut prije kraja, pobeda Aleksandrovčana sve se manje dovodila u pitanje. Zvezda više nije imala ni vremena, a ni znanja za novi povratak.

Komatina i Radivojević su sa po 18 poena bili najefikasniji kod pobednika, Ćapin je postigao 16, a Dimić 11 poena. U Zvezdi je Simonović postigao 17 poena, sve u prvom poluvremenu, a dvocifren učinak imali su još Gudurić i Jović sa po 12 poena.

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde Telekom:

“Čestitke Igokei na potpuno zasluženoj pobjedi i osvajanju bodova. Mi smo krenuli u meč rezulatski dosta dobro sa dobrim samopouzdanjem, što je bilo plod tog duela protiv Bajerna. Napadački čak i previše dobro. Držali smo taj napadački kvalitet do poluvremena, s tim da je jedan odličan procenat šuta i kvalitet igre u napadu dao malu prednost na poluvremenu. Očekivali smo da će to da bude i drugačije, da će da nas stane taj šut što se i desilo. Popravili smo odbranu, međutim u četvrtoj četvrtini Igokea  je bila odlična napadački, a mi smo pali u odbrani. Možda smo mogli u nekim trenucima da donosimo bolje odluke, ali generalno mislim da je ekipa Igokee odigrala vrlo precizno kad je bilo potrebno, a da smo mi čitavo drugo poluvreme pokušavali smo da uhvatimo ritam, da neku prednost koju smo imali u jednom trenutku održavamo, ali nije se nastavio taj napad, odbrana nije imala dovoljan kontinuitet da bi uspjeli da dođemo do bodova.”

Marko Simonović, igrač Crvene zvezde Telekom:

“Čestitkam Igokei na zasluženoj pobjedi. Mi smo samo dobro otvorili utakmicu, prvo poluvrijeme smo igrali dobro, dosta šuteva smo pogodili. Kasnije smo stali, oni su samo nastavili da igraju i zasluženo pobijedili. Ubacili su neke jako teške šuteve, ali to nije opravdanje. Mislim da je najveći uzrok poraza samo skraćena rotacija i umor. Stvarno je stigao umor, ekipa je jako mlada i nema iskustva da nosi to. Kao što ste vidjeli, bilo je pet igrača na spoljnim pozicijama, i to su dvojica, trojica mladih, ali ništa, idemo dalje da radimo, slušamo, sledeća utakmica je Strazbur i to je to.”

Željko Lukajić, trener Igokee:

“Čestitam igračima na pobjedi, na nečemu što je bilo za nas jako važno. Došli smo ovde posle jedne jako loše utakmice protiv Krke, gdje smo napadački izgledali loše. Nije bio problem u odbrani, ali smo bili zategnuti, stegnuti, neki presing kad se pojavi, naročito igračima koji nemaju iskustva, zavežu te ruke. Zahvalio bih se navijačima Crvene zvezde na korektnom ponašanju i na čestitkama za ovu pobjedu, sportski su čestitali, pri tom čestitam i Crvenoj zvezdi na uspjehu u Minhenu. Druga stvar, ja sam tražio pred utakmicu da se malo otvorimo, jer ovo je prilika da ne igramo zategnuto i probamo da nađemo neki svoj kvalitet što imamo, da probamo da nađemo neku igru bez nekog pritiska, da vidimo šta možemo, a šta ne možemo da bi u narednom periodu popravljali i radili, a da i dalje držimo neke principe koji su jako bitni, jer odbrana nema improvizacije. Sigurno da smo imali dosta nekih grešaka, ali ne mogu da zamerim Pašajliću, Pešakoviću, Kesaru i ostalim jer igrati pred ovakvim navijačima, u ovakvoj dvorani, protiv ovakvog tima sigurno nije lako igrati. Crvena zvezda je sjajno otvorila utakmicu, ali ono što je jako bitno je da smo mi uspjeli u jednom tako negativnom rezultatu, u jednom tako negativnom otvaranju utakmice da ostanemo u igri. Želeli smo da uđemo u neizvjesnu završnicu, gde se sigurno pritisak prenosi na domaćina i mi smo to u toj situaciji iskoristili. Računali smo sigurno i na to da je Zvezda ispraznila emocije u Minhenu gdje je odigrala sjajno, da će kalkulisati kad je u pitanju minutaža i sve ostalo. Najbitnije je da smo vratili samopouzdanje, čeka nas izuzetno teška utakmica u Aleksandrovcu protiv Budućnosti. Probaćemo uz pomoć naših navijača da tražimo iznenađenje. Ali razmišljamo od utakmice do utakmice, i vidjećemo nakon 40 minuta protiv Budućnosti ko je pobijedio.”

Vuk Radivojević, igrač Igokee:

”Nema šta, velika pobjeda za nas. Kao što smo najavljivali, prošle nedjelje smo napravili taj kiks, ove jako radili, trener nam sve vrijeme skreće pažnju da smo mi mlada ekipa, sa malo iskustva i kroz taj rad moramo da nadoknadimo nedostatke. Znali smo da Zvezda dolazi iz dva teška gostovanja, znači da su istrošeni i htjeli smo sa nekom agresivnom igrom da to pretvorimo u neki naš ritam. Mislim da je publika bila zadovoljna, da je ovo bila lepa utakmica sa mnoštvo lijepih poena i poteza, na kraju mi smo slavili. Sigurno mnogo velika pobjeda za ovaj mlad tim i što nam daje polet da moramo da moramo da radimo dalje, da nastavimo još jače.’’