Košarkaši Igokee savladali su ekipu Levskog rezultatom 87:54 u okviru 10. kola ABA lige.

Igokea je  došla je do treće pobjede u regionalnom takmičenju, dok je bugarski tim upisao deveti poraz.

Košarkaši Željka Lukajića su sjajno ušli u meč dozvolivši gostima da postignu svega devet poena u prvoj dionici (34:9).

Prednost Igokee raste i u nastavku susreta pa je semafor u 17. minutu pokazao 52:16 za domaće košarkaše, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 55:22.

Aleksandrovčani su u trećoj dionici malo popustili gas tako da je Levski taj period igre riješio u svoj korist sa 15:13 (68:37).

Domaći tim u nastavku nije dozvolio bilo kakvo iznenađenje na parketu i uspješno je priveo utakmicu kraju za konačnih 87:54.

Kod domaćih, najefikasniji pojedinac bio je Dragović sa 18 poena, Drenovac je postigao 15, a Јorović i Bunić po 12.

U ekipi iz Sofije, najefikasniji su bili Verbanov i Guroski sa po 10 poena.

Igokea će u narednom kolu ugostiti Cibonu, dok će Levski gostovati ekipi MZT-a.

Stefan Živanović, igrač Igokee

Čestitam svojim saigračima na sjajnoj utakmici. Otvorili smo utakmicu dobrim trčanjem, nastavili u istom ritmu u daljem toku utakmice. Imali smo stvarno veliku želju da dobijemo utakmicu i mislim da smo na kraju potpuno zasluženo pobijedili. Nadam se  da ćemo odigrati ovakvu utakmicu i protiv Cibone. U narednoj utakmici pozivam navijače da nas podrže i u tom meču.

Željko Lukajić trener Igokee:

Ono što smo trebali da uradimo mi smo uradili, ostvarili pobjedu što nam je bilo jako bitno. Imamo cilj da napravimo jednu stabilizaciju, a ova pobjeda je veliki korak ka tome. Dobili smo utakmicu sa jednom energijom i dosta trčanja što me posebno raduje. Dobili smo jako bitnu utakmicu i to sa velikom razlikom što je itekako bitno. Imam i zamjerki ali ne zato što igrači nisu htjeli, nego što je potrebno vrijeme. Vidio sam propusta u odbrani, dosta mekoće nam se ne smije dešavati. Mnogo toga smo uradili kada je u pitanju trčanje. Imali smo dosta kontranapada, imali smo nekih grešaka što bi u utakmici sa jačim protivnikom bilo kažnjeno. Moramo zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se radu u narednom periodu.

Konstantin Papazov, trener Levski:

Potpuno zaslužena pobjeda Igokee, agresivni su bili u odbrani, mnogo drugačije nego do sada. Izgubili smo dosta lopti, oni su postigli dosta lakih poena. U nastavku utakmice smo se malo više borili, igrali smo motivisanije i drugo poluvrijeme smo završili neriješenim rezultatom. Imamo dosta problema sa povredama, nedostajalo nam je igrača i jednostavno se nismo mogli izboriti sa velikim pritiskom na loptu koji je forsirao trener Željko Lukajić.