#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

Igokea m:tel u finalu

Košarkaši Igokea m:tel plasirali su se u finale Kupa pošto su u polufinalu pobijedili Slobodu rezultatom 88:78.

Igokea m:tel je bolje otvorila meč i povela sa 5:0, a onda je Sloboda stigla do izjednačenja 7:7 nakon četiri minuta igre. Ponovo su se Igosi odvojili na plus četiri (13:9), a na dva 2,15 do kraja prve četvrtine Sloboda, koja je formalno gost u ovom meču, prvi put dolazi do vođstva (16:15). Odmah u narednom napadu, Ilić pogađa trojku i vraća prednost Igokea m:tel, a dva poena dodao je Stivens. Do kraja prve dionice Igokea m:tel je sačuvala prednost i na mali odmor otišla sa tri poena viška 23:20.

U u drugoj četvrtini viđen je neizvjestan početak u kojem je Sloboda uspjela da izjednači na 25:25, nakon nešto manje od tri minuta igre. U završnici druge četvrtine Igokea m:tel pravi seriju od 10:0 i odvaja se na 11 poena viška (42:31). Seriju Igokea m:tel prekinuo je Durmo, a onda je Robinson vratio plus 11 za Igokea m:tel na poluvremenu.

Aleksandrovčani su u nastavku dodali gas pa su u posljednju, odlučujuću dionicu, ušli sa 20 poena viška (65:45). U posljednjoj dionici trener Dragan Bajić dao je šansu igračima sa manjom minutažom, Sloboda je u nekoliko navrata uspela da smanji prednost, ali opasnosti od preokreta nije bilo.

Najviše poena postigao je Dešon Stivens 18, Dalibor Ilić je imao učinak od 15 poena i13 skokova, Stefan Đorđević 14, Nikola Tanasković 12, a Tej Voler postigao je 10 poena. Na drugoj strani Đorđe Lelić i Ibrahim Durmo po 16, Haris Delalić i Adi Alikadić po 14 poena.

Igokea m:tel će sutra u finalu igrati protiv Širokog.