Photo by Basketball Champions League

Košarkaši Igokee pobijedili su Limož rezultatom 76:73, ostvarili su treću pobjedu u Ligi šampiona i ostali su u igri za plasman u “Top 16” fazu Lige šampiona.

Utri navrata su Aleksandrovčani imali dvocifrenu prednost, Limož se vraćao iz nemogućih situacija.

Vodila je Igokea nakon deset minuta rezultatom 26:17. Početkom druge dionice Aleksandrovčani su imali prednost od 30:19, međutim uspio se Limož vratiti u meč i doći do prednosti od 34:31 ali su ipak, izabranici Dragana Bajića, na poluvremenu vodili sa 46:38.

U posljednjih deset minuta Igokea je ušla se sedam koševa viška, ali su Aleksandrovčani malo zatajili napadački u posljednjem periodu.

Na minut i 23 sekunde do kraja gosti su, poslije trojke Langa došli do prednosti od tri poena, a ovaj rezultat stajao je na semaforu gotovo minut. Potom je Karmajkl dva puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a u narednom napadu Ilić je oduzeo loptu, a Atić prodorom riješio ovu situaciju. Ponovo je Igokea bila dobra u odbrani, a na 1,7 sekundi do kraja Karmajkl je zakucao za pobjedu.

Karmajkl je predvodio Igokeu sa 18 poena, 14 je postigao Atić, dva manje Klemons, a treba istaći i Vulićev učinak sa klupe – 9 poena, odnosno tri trojke.

Kod Limoža Lang je postigao 18, a Butsijele i Trevis po 11 poena.

Košarkaši Igokee u posljednjm kolu gostuju kod Turk Telekoma koji sutra igra protiv Hapoela iz Jerusalima. Porazom od Igokee Limož je ispao iz trke za Top 16 fazu Lige

šampiona.

Stvarno sam bez riječi, od početka sezone govorim da imam momke da se bore do zadnjeg atoma snage. I da smo bili poraženi, mislim da im niko ništa ne bi zamjerio. Čestitam svojim momcima na velikoj pobjedi, treća u Evropi, stvarno iznenađenje za sve. U posljednjem kolu možemo odlučivati o prolasku dalje. Gledajući samu grupu na početku takmičenja o ovom niko nije mogao ni da sanja. Bez obzira na sve probleme koje smo prošli, povreda Tea Velira, Jovanović dugo odsutan, Ilić takođe, velika potrošnja svih ostalih, skupili smo snage i zasluženo pobijedili – rekao je Bajić.

On se zatim osvrnuo i na sam meč.

– Veći dio utakmice smo dobro radili i napadački i odbrambeno. Raduje mi način na koji smo igrali u odbrani i na koji smo branili njihove najjače poluge, posebno kada je u pitanju njihov centar koji nam je zadavao mnogo problema u prvoj utakmici. Večeras smo igrali dobro, nismo dozvolili lako dodavanje. U nekoliko navrata smo imali dvocifrenu prednost, mislim da smo mogli utakmicu privesti kraju, ali to nije tako lako kada igrate protiv ekipe kao što je Limož, koji ima moć i snagu da se vrati u meč. Najveći razlog pada u pojedinim momentima je veliki umor sa kojim se sreću igrači – dodao je Bajić.