U 18. kolu ABA Lige naši košarkaši upisali su deveti poraz ove sezone. U Podgorici trijumfovala je Budućnost rezultatom 75:60.

Budućnost – Igokea 75:60 (26:12, 19:17, 16:17, 14:14)

Na samom početku Budućnost je povela 10:0, i sa raspoloženim Vilijamsom prvu četvrtinu završava sa prednošću 26:12. Slična igra i u drugoj četvrtini. Vuk Radivojević pogađa dvije vezane trojke i smanjuje na 28:18,  da bi Budućnost serijom stigla do “plus 17”  – 40:23.  Prvo poluvrijeme Rejnolds završava polaganjem za 45:29. Do kraja utakmice “Igosi” nisu uspjeli ozbilnije da zaprijete ekipi iz Podgorice, gdje je vidno falio učinak Robinsona koji je “stao” u Morači na samo četiri poena.

U našem timu jedini dvocifreni bili su Mićović sa 15 i Rikić sa 11 poena. Kod Budućnosti Vilijams je postigao 17,  Suad Šehović 14, Klasen i Savović po 12, a Rejnolds 10 poena.

Izjava trenera Dragana Bajića poslije utakmice:

„Jako smo loše otvorili utakmicu, sa dosta grča, i dosta stvari smo tražili kroz šut koji nas nije služio. Poslije prve četvrtine smo se koliko toliko konsolidovali, raznovrsnije igrali. Čestitam Budućnosti koja je i večeras pokazala veliki individualni kvalitet“

Narednu utakmicu Igokea igra 21. januara od 17 časova protiv ekipe Crvene Zvezde u Laktašima.