Košarkaši Igokee pobijedili su Olimpiju rezultatom 72:63 (21:10, 19:26, 14:20, 18:07) u utakmici 2. kola regionalne ABA lige.

Igokea je odlično otvorila utakmicu pre svega sa agresivnom igrom i u fazi odbrane, a serijom 12:0 Aleksandrovčani su već u sedmom minutu meča došli do prednosti od plus 13 (17:4). Predvođena Vukom Radivojevićem, koji je u prvih deset minuta postigao 9 poena (dvije trojke), Igokea je na prvi odmor otišla sa viškom od 11 poena.

Olimpija drugi period otvara serijom 6:0, sa dve trojke Lapornika, ali Todorović uzvraća sa tri poena i vraća svoj tim na plus 8, međutim gostujući sastav do kraja ovog perioda uspio je da istopi prednost Aleksandrovčana  na samo dva poena (38:36), ali je Komatina sa efektnim ulazom poentirao za plus 4 na kraju prvog poluvremena.

U 28. minutu Olimpija, prvi put, nakon početnog vođstva od 0:2 dolazi do prednosti, a serijom 9:0 i do viška od četiri poena (49:53). A treća četvrtina je završena 56:54 u korist Olimpije.

U odlučujućoj četvrtini Igosi igraju mnogo bolje i poslednju četvrtinu dobijaju rezultatom 18:07 te na kraju slave rezultatom 72:63. Najefikasniji igrač susreta bio je Vuk Radivojević koji je postigao 20 poena, Ćapin je postigao 16 poena, Komatina  10 skokova i 13 poena, a Igor Kesar je upisao svoj prvi dabl – dabl u ABA ligi 10 skokova i 10 poena. Kod gostiju Lapornik je ubacio 16 poena, a Lešić je postigao 10 poena.

Željko Lukajić, trener Igokee:

Jako sam zadovoljan, s obzirom na sve situacije koje smo prolazili u prethodnom periodu, povrede zbog koji čak nismo mogli trenirati pet na pet. Ipak uspjeli smo da se dopunimo i nadam se  da ćemo u sledećem kolu biti još jači. Jako je bitno da smo iz jedne energije dobili utakmicu, nismo pali kada smo psihološki imali tešku situaciju, kada smo tri i po minute pre kraja ostali bez Vuka Radivojevića, a mi smo u poslednjoj dionici stizali rezultat. Bilo je mnogo teško, ispod koša, Komatina je podnio mnogo iako se moramo zahvaliti i vanjskim igračima jer držati na leđima Zagorca, Zakisa, Lešića, Vučkovića… nije nimalo lako s obzirom da su i iskustvo i visina na njihovoj strani. Imali smo večeras i raspoloženog Kesara koji je napravio dabl – dabl učinak i imali smo kontrolu pod našim košem što je veoma bitno. Nismo imali neku tečnost u napadu, što u ovom trenutku nije ni za očekivati. Ova nam je pobjeda na kraju izuzetno bitna s obzirom na to da imamo jako težak i zgusnut raspored.

Igor Kesar, košarkaš Igokee:

Dobro smo otvorili ovu utakmicu protiv Olimpije i došli smo do jako bitne pobjede za nas, prve u sezoni i prve pred našom publikom. Nemamo mnogo vremena za slavlje jer nas očekuje meč protiv Metalca koju ćemo pokušati dobiti.

Gašper Potočnik, trener Olimpije:

Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi. Mi smo na početku loše zatvarali prostor, loše smo igrali u odbrani, i na taj način utakmica u gostima se ne može dobiti. U poslednjoj četvrtini imali smo dosta pogrešnih odluka u napadu, a kada tako igrate teško je očekivati bodove protiv tima kao što je Igokea. Mi za dva dana imamo novu utakmicu, protiv Sutjeske i čeka nas težak meč.

Saša Zagorac, košarkaš Olimpije:

Veoma loše smo otvorili utakmicu i bilo je evidentno da se Igokea izuzetno kvalitetno pripremila za meč jer je dobro branila sve naše akcije. Mi se nismo dobro snašli, imamo mladu ekipu, prvi put smo igrali u gostima sa ovim timom. Tek kada smo se malo opustili počeli smo da bolje igramo, žalimo za onih dvije tri crne minute kada smo poveli. Na drugoj strani domaćin je predvođen iskusnim Ćapinom uspio da vrati u meč, a mi ćemo sreću morati tražiti na drugom mjestu.

Igokeu u srijedu očekuje meč 3. kola ABA lige u Valjevu, a sastaju se sa ekipom Metalac Farmakoma.