Košarkaši Igokee poraženi su na svom parketu od ekipe Cibone sa 71:61 u 11. kolu regionalne ABA lige.

Igokea je dobro ušla u meč sa braniocem titule i polovinom prve dionice povela 9:5. Domaći košarkaši održavali su prednost do kraja dionice (18:16). Zagrebačka ekipa je u nastavku zaigrala bolje i u 15. minutu meča okrenula rezultat u svoju korist (23:20). Do kraja druge dionice obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali se na poluvrijeme ipak otišlo pri rezultatu 32:30 za goste.

Igokea je u nastavku uhvatila ritam i tri minuta prije kraja trećeg perioda stekla četiri poena prednosti (45:41).Međutim, prednost tima Željka Lukajića se topi i u posljednju četvrtinu gosti ulaze sa prednošću (55:50). Ekipa Slavena Rimca prednost rutinski drži do kraja meča za konačnih 71:61.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Mavra sa 17 poena, uz tri skoka i dvije asistencije. Markota je upisao 16 poena, sedam skokova i jednu asistenciju, dok je Lalić ubacio 14 poena.

U timu Igokee bolji od ostalih bio je Bunić sa 15 poena i devet skokova. Јorović je dodao 11 poena, četiri skoka i jednu asistenciju, a DŽons 10 poena, jedan skok i pet asistencija.

U narednom kolu Igokea gostuje Crvenoj zvezdi, dok Cibona dočekuje MZT.

Dominik Mavra, košarkaš Cibone

Za nas je ovo bila bitna utakmica, prva bez Blesingejma i zato je svaki pojedinac je dao što više od sebe, da dokažemo da možemo igrati i bez njega. Bili smo skoncetrisani od prve do zadnje minute, što pokazuje samo 61 poen Igokee, imali smo glavu da završimo Meč

Slaven Rimac, trener Cibone

Složio bih se, igrali smo dobro u odbrani. Igokea je u situaciji gdje ima dosta odlazaka i dolazaka, treba dosta vremena da se stvari poslože, računali smo s tim da moramo biti čvrsti u odbrani, da moramo rizikovati šut i imali smo sreću da su domaći igrači loše šutirali trojke i  nisu se uspjeli odlijepiti. Prelomili smo meč u trećoj četvrtini, i na kraju pobeda nije dolazila u pitanje. Dominik je dobro odigrao iskoristio svoju šansu,

Branko Jorović, košarkaš Igokee

Mislim da smo očekivali drugačiju utakmicu u odnosu na Levski, nismo uspjeli da završimo na pravi način do kraja. Imali smo dobre dijelove i vođstvo, primali smo lake poene bez iskorištenog bonusa. S druge strane uzimali smo neke šuteve koji su atipični za nas. Imali smo dosta grešaka u napadu i mislim da na tome moramo raditi.

Željko Lukajić, trener Igokee

Ono što sam i govorio da Levski nije prava slika ekipe. Sigurno da sam vidio da imamo problem na kojem ćemo morati da radimo, a to je pitanje realizacije. Ne mogu reći da u odbrani nismo željeli jer je Cibona dala 71 poen. U odbrani bio loš skok pod našim košem. Naš problem je da nemamo rješenja u napadu, kreacije individualca da napravimo izolaciju. Oni su u prednosti bili, imali su širinu, mogli su da spuste na Rozića, Markotu i Lalića ili da rašire. Mi smo imali dosta problema da organizujemo napad, jedina stvar na koju gledamo kako ćemo šutnuti. U trećoj četvrtini su gosti rano ušli u bonus, a mi nismo uzeli nijedan faul. Imamo veći problem sa napadom nego sa odbranom. Ima mladosti neiskustva, novi igrači nisu bili u situaciji da ulaze, da nose igru i mislim da bi morali da je iskoriste. Nije panika ali moramo da radimo na tome.