Košarkaši Igokee poraženi su od ekipe MZT iz Skoplja rezultatom 76:61 u devetom kolu ABA lige.

Tim Vlade Јovanovića pretrpio je sedmii poraz u takmičenju, dok je makedonska ekipa došla do svoje treće pobjede.

Igokea je nakon slabijeg uvoda došla do prednosti od tri poena u drugoj minuti (7:4) što je ujedno bila i jedina prednost domaćih do kraja meča. Gosti su u nastavku zaigrali bolje te nakon prve dionice došli do prednosti od sedam poena (20:13).

MZT je držao nivo igre i u nastavku, i krajem druge dionice stiže do 13 poena prednosti (36:23). Igokea do kraja četvrtine smanjuje prednost skopskog tima na 40:29.

Treća dionica nije donijela promjenu situacije na parketu, MZT je čuvao prednost, pa se u posljednju dionicu ulazi pri rezultatu 56:47. Igokea nije pokazala puno ni u posljednjoj dionici. U posljednjih pet minuta gubila je i sa 16 razlike (65:49). Gostujuća ekipa je rutinski privela utakmicu kraju za konačnih 76:61.

Najefikasniji u timu MZT-a bio je Stojanovaski sa 20 poena, tri skoka i četiri asistencije. Lučić je upisao 12, a Simonovski i Marinković po 12 poena.

Kod Igokee bolji od ostalih bio je DŽons sa 11 poena, tri skoka i pet asistencija,  Dragović i Bunić dodali su po devet poena.

U narednom kolu Igokea će dočekati Levski, dok će MZT u Skoplju ugostiti Levski.

U ranije odigranim mečevima Mega Vizura je pobijedila u Novom Mestu ekipu Krke sa 80:72, Solnok je na svom parketu bio bolji od Zadra sa 82:81, dok je Budućnost u Podgorici nadigrala Union Olimpiju sa 76:61.

Marinković Ivan, košarkaš MZT Skopje

Igokea je htjela da iskoristi domaći teren, bila im je bitna ova pobjeda, i oni su bili u negativnoj seriji kao i mi. Bili smo sigurni da će igrači Igokee biti motivisani , ali smo izvukli pobjedu što je za nas najvažnije.

Boban Mitev, trener MZT Skopje

Žao mi je što mi je ovo prva pobjeda u Laktašima protiv mog dobrog prijatelja Vlade Jovanovića, jer ja vaoma poštujem ove ljude. Nama je gorjelo pod nogama, i zadovoljan sam kako smo odigrali, malo smo vratili samopouzdanje. Nas čeka teško gostovanje u Ljubljani, i idemo tamo da odigramo dobru utakmicu i vratimo ono što smo propustili. Rade momci dobro, ja sam prezadovoljan, polako dižemo formu i nadam se da će biti bolje na sledećim utakmicama.

Znali smo da ćemo se jednom otvoriti, imamo dobre šutere, tražimo našu igru da otvorimo naše šutere. Nemamo vrhunsku igru ispod obruča, međutim imamo četvorke s kojima možemo da napadnemo. Naša igra će se sastojati od pik end rola i trčanja u tranziciji.Manjkao nam je večeras Šehović koji je u toku noći dobio upalu grla. Nadam se da ću naći još par igrača da imamo bar devet u rotaciji, međutim teško je to poslije promjene dva trenera i kratkog perioda za ugiravanje u novi sistem igre. Nadam se da ći ići bolje iz utakmice u utakmicu.

Vlado Jovanović, trener Igokee

Utakmica od početka do kraja nije izgledala onako kako smo mi priželjkivali i kako smo se pripremali. Ogledalo nekog našeg rada definitivno nije ova utakmica. Moram iskreno da kažem, i normalno da stajem pod potpunom odgovornošću iza ove utakmice kakva god da je bila, a nije bila dobra, ni nalik onom što radimo. Na sve te kadrovske probleme,i na sve ono što smo imali u poslednjih 7 dana, sitnih povreda, loma ruke, ne postoji nijedan alibi i opravdanje da se s manjkom energije i entuzijazma uđe u utakmicu. Moram da napomenem da je značenje ove utakmice donekle donijelo opterećenje, jer sam ja mislio prije svega kroz neki intenzitet u odbrani i neko trčanje, da ćemo doći do nekih šuteva koji bi nas relaksirali i na kraju krajeva ušli u neki tečniji napad. Znao sam da neće biti baš tečno na početku, opet utakmice, bez obzira što nije kraj sezone , je negdje  bila bitna i za jedan i za drugi tim, obzirom da oba tima imaju probleme.