Malo ko je očekivao da će Igokea u Skoplju stići do prvog gostujućeg trijumfa ove sezone u ABA ligi, s obzirom da su Aleksandrovčani u prvoj četvrtini primili čak 31 poen. Ipak, uslijedio je veliki preokret u nastavku i slavlje gostiju.

Igokea je tek u 22. kolu ABA lige stigla do prvog gostujućeg trijumfa i tako se revanširala MZT za poraz u Laktašima u prvom dijelu sezone.

Pred 1.200 gledalaca u dvorani Boris Trajkovski u Skoplju, Igokea je drugim uzastopnim trijumfom savladala makedonskog predstavnika nanijevši mu peti poraz u nizu.

MZT – IGOKEA 76:80 (31:20, 17:17, 7:24, 21:19)

Ipak, na početku nije krenulo dobro za “igose”.

Uvodnih 10 minuta razigrani Makedonci riješili su u svoju korist sa 11 poena razlike, a u prvoj četvrtini postigli su čak 31 poen. Punih šest minuta nisu znali za promašaj, a u 16. minutu Igokea je imala minus od 15 poena i činilo se tada da će domaćin upisati siguran trijumf. Ipak, tim Željka Lukajića nije se predavao i stigao je do velikog preokreta.

Najava dobre igre u nastavku viđena je tokom druge četvrtine, koja je završena neriješenim rezultatom 17:17, da bi gosti po dolasku sa odmora “ubacili u brzinu više”.

Aleksandrovčani su sjajnom igrom i serijom 12:0 sredijom treće dionice stigli do prvog vođstva na utakmici 49:48 i tu prednost nisu ispuštali do kraja meča.

U tim trenucima domaćim košarkašima ništa nije polazilo od ruke. Za razliku od prvog poluvremena, kada su postigli čak šest trojki iz 12 pokušaja, u trećoj četvrtini šutirali su 1/10 za tri poena! Njihov najbolji igrač Uroš Lučić, inače mlađi brat mnogo poznatijeg Vladimira, u prvih pet minuta ubacio je čak 13 poena šutirajući bez promašaja, da bi u preostalih 35 minuta dodao svega četiri poena.

Košarkaši MZT kao da su se ispucali u prvih 15 minuta meča, dok je Igokea strpljivom igrom stigla do velikog preokreta i prvog slavlja u gostima ove sezone na Jadranu.

Kapiten gostiju Branko Jorović u prvom poluvremenu bio je najefikasniji sa devet poena, ali su se u nastavku meča probudili Marko Čakarević (18), Brejdi Heslip (16), Duško Bunić (13 i devet skokova) i Đorđe Milošević (10).

Kod domaćih, osim pomenutog Lučića, Sead Šehović ubacio je 12 poena, uz šest skokova i pet asistencija, Aleksandar Cvetković dodao je 13, a Marko Simonovski dva poena manje.