Crno – bijeli su bolje otvorili meč i poveli sa 6:0. Pri rezultatu 9:6 za Partizan Igokea pravi seriju od četiri poena i prelazi u vođstvo od 10:9. Uslijedila je igra koš za koš da bi na kraju prve dionice semafor pokazao rezultat 17:17. Igokea je u nastavku zaigrala bolje i u 18. minutu meča imala dvocifrenu prednsot (36:26), ali se na odmor ipak otišlo pri rezultatu 39:32.

Igrači Duška Vujoševića ušli su bolje u treći period igre i prešli u vođstvo (40:39). Međutim, domaći košarkaši su ponovo podigli novo igre i u posljednjih 10 minuta meča ušli sa osam poena prednosti (63:55).

Partizan u nastavku pravi seriju 7:3 i stiže na 66:62. Aleksandrovčani su ipak bili koncentrisaniji u završnici, zadržani prednost i na kraju zasluženo slavili sa 83:77.

Najefikasniji u timu Igokee bio je Torlak sa 17 poena. Јeremić je ubacio 16,Dragović 12 poena, a Jorović i Bunić po 11 poena.

Kod Partizana Edo Murić je imao učinak od 18 poena. Pet poena manje upisao je Gagić, dok je Bogdanović ubacio 11.

Košarkaši Igokee u narednom kolu gostuju ekipi Metalca, dok Partizan dočekuje MZT Skoplje.

U ranije odigranim utakmicama Cibona je u Zagrebu porazila Solnok rezultatom 96:92, dok je Cedevita slavila u SKoplju kod MZT-a sa 76:61.

MILUTIN LATINČINIĆ, trener  KK Igokea

Čestitam momcima na zalaganju, ovo je bio praznik košarke i za nas i za publiku. Mi nismo imali dobre rezultate, ali treniramo zaista jako od 17. avgusta, pokušavamo ispoštovati sistem koji je postavio trener Vlada Jovanović i to je dalo rezultate. Uspjeli smo da zatvorimo unutrašnju igru Partizana, spriječili smo dotok lopti na Gagića i Milutinova, iskontrolisali ofanzivni skok i sveli igru pet na pet. Još jednom čestitam Igračima koji su zaista ispoštovali sve ono što smo se dogovorili i na kraju smo zasluženo pobijedili.

NIKOLA DRAGOVIĆ, košarkaš KK Igokea

Teška utakmica protiv odličnog protivnika, mislim da smo konačno uspjeli da u djelo provedemo ono što nismo prvih par utakmica.Žalosno je što nam je u prva tri kola trening izgledao 80 posto bolje od utakmice. Sačuvali smo prednost iz prvog poluvremena. Kao što smo pričali igra svih nas proizilazi iz ekstra pasa, odlična partija Torlaka koji nas je malo povezao i mislim da smo potpuno zasluženo pobijedili.

ĐORĐE GAGIĆ, košarkaš KK Partizan

Nismo trebali da dozvolimo da sa ovakvom energijom uđemo u meč, jednostavno, nismo uspjeli da preokrenemo rezultat, prije svega, još jednom ponavljam, što je pristup bio potpuno različit od one prethodne utakmice, a Igokea je na kraju potuno zasluženo pobijedila.

DUŠKO VUJOŠEVIĆ, trener KK Partizan

Čestitam Igokei na pobjedi. Mi smo olako u momentima kada smo početkom treće četvrine uspijevali da se vratimo, puštali Igokei da napravi serije. Oni su dobro igrali ali mi smo i znali da su oni kvalitetan tim.  Sa Cedevitom su u prošlom kolu bili na jednu loptu do kraja, to je bio dovoljan signal da ih najozbiljnije shvatimo, međutim, nije nam to pomoglo. Bili su rasterećeniji, prepoznavali su momente kada se lomila utakmica i pogađali neke bitne šuteve, a na kraju su imali i raspoloženog Torlaka koji je praktično, sa nekim svojim potezima riješio meč. Sigurno je Igokea bila u prednosti jer igra jednu utakmicu nedeljno, ali s druge strane je i naša prednost igrati te utakmce jer učimo kroz njih. U svakom slučaju to ne moze da bude opravdanje, posebno ne alibi.