Košarkaši Igokee pobijedili su Zadar rezultatom 88:81 u utakmici 16. kola regionalne ABA lige i napravili ogroman korak ka opstanku u Ligi. Iako dosta neizvjestan meč ekipa Igokee uspjela je da prelomi u posljednjoj četvrtini meča koju su dobili 31:17. Ovo je Igokei bila četvrta uzastopna pobjeda ali jedna od najvažnijih kada je u pitanju borba za očuvanje abaligaškog statusa. U Zadar nije putovao Rašad Von koji je bolestan, a sa Dorelom Rajtom je sporazumno raskinut ugovor.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Đorđe Gagić sa 23 poena, Ilić je ubacio 21 poen, Evans 11, a Grin i Vulić po 10 poena.

Dragan Bajić, trener Igokee:

„Ovo je ipak grad košarke te Zadru želim puno srede u nastavku. Imaju dobar raspored i velike šanse da izbore ostanak. Loše smo otvorili utakmicu. Pogotovo prvo poluvrijeme. Imali smo puno izgubljenih lopti, čime su Zadrani došli do desetak laganih poena što si, po meni, ne smijemo dopustiti ni u čitavoj utakmici. U nastavku smo zaigrali kombiniranu obranu koja je domaćine izbacila iz ritma, pogotovo kada su igrali s Vukovićem na ‘petici’. Odigrali smo korektnu obranu i na Allenu, a bitna je bila i kontrola skoka i veliki broj poena iz kontra-napada. Nećemo stati na ovome, ništa još nije završeno.“

Danijel Jusup, trener Zadra:

„Što reći? Boli, jako boli! Košarka je takav sport. Krivo mi jer smo utakmicu mogli dobiti. Bila je ovo šansa da dođemo u dobru poziciju, no na kraju smo si dosta zakomplicirali život. Zadnju četvrtinu smo loše odigrali. Imali smo sedam razlike što smo olako ispustili. Zbunili su nas sa zonom u kojoj su pratili ljude, a mi smo bili pasivni. Puno smo driblali, dugo držali loptu i premalo dodavali. No, mislim da je ključ bio u obrani Gagić nas je ubijao ispod koša, a kada bismo ga pokušali duplirali primili bismo tricu. Trebat će nam neko vrijeme da dođemo sebi nakon ovog poraza. Napravili smo neke glupe pogreške. Popustila nam je koncentracija, što su oni iskoristili, a to sve ide iz obrane. Nedostajao nam je Gilbert koji nam puno daje na defenzivnom dijelu. Bashir je dao nešto, ali falio nam je Gilbert.“