SLOBODA – IGOKEA 64:84

(21:18, 15:22, 8:28, 20:16)

Košarkaši Igokee su u Tuzli upisali  sedmu pobjedu u Ligi 6. Pred 3500 gleadalaca u Tuzli domaćin nošen publikom u prvom dijelu utakmice uspjeli su da pariraju Igosima, ali ipak na poluvrijeme Igokea je bila u prednosti, 40:36. Početak treće četvrtine je pokazao snagu Igokee koja je serijom 11:0 došla do ubjedljive prednosti koju je povećala drugom serijom u istoj četvrtini od 10:0 i riješila pitanje pobjednika. Do kraja utakmice je održavala stečenu prednost te je slavila rezultatom 84:64. Najefikasniji bio je Heslip sa 22 poena, Jorović 16, a Dimić i Džons ubacili su po 13 poena. U ekipi Slobode najefikasniji bili su Petrić i Rizvić sa po 12 poena, Hasandić je postigao 11.

Tuzla – Dvorana Mejdan. Gledalca 3.500.

SLOBODA: Omerbašić, Ahmedić, Hasandić 11, Hrnčić 12, Latifagić 6, Džambić 4, Rizvić 12, Marković, Boljkovac 3, Muratović 2, Sarajlić 2, Petrić 12. Trener: Damir Mulaomerović.

IGOKEA: Dimić 13, Heslip 22, Jorović 16, Knežević, Milošević, Čakarević 9, Radukić 2, Drenovac 1, Bunić 9, Maravić 1, Katnić, Jones 13. Trener: Željko Lukajić.